Skocz do zawartości

cały czas zdychają! prosze o pomoc!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki skład jak w opisie

i co tydzień zdycha mi przynajmiej 2 rybki tak bez powodu czy to jakaś choroba cy może złe parametry wody nie wiem co się dzieje już w ten sposób zdechło mi ok 15 rybek :(

czasami moje rybki przypływaja do dna czy muszli ocierają się o niego i wyskakują w góre o co chodzi :?::|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć... a jakie są warunki w akwa? temp, napowietrzanie??

 

80 litrów

________________________

1 glonojad syjamski

1 bocja lamparcia

2 bocje wspaniałe

5 danio czerwone

3 brzanki sumatrzańskie

2 brzanki rekinie

3 skalary

2 gurami

2 kosiarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z wymianą wody? i jeśli już wymieniasz to na jaką? odstaną czy prosto z kranu?

 

80 litrów

________________________

1 glonojad syjamski

1 bocja lamparcia

2 bocje wspaniałe

5 danio czerwone

3 brzanki sumatrzańskie

2 brzanki rekinie

3 skalary

2 gurami

2 kosiarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przyjrzyj się rybkom... nie mają jakiejś białej wysypki?

 

80 litrów

________________________

1 glonojad syjamski

1 bocja lamparcia

2 bocje wspaniałe

5 danio czerwone

3 brzanki sumatrzańskie

2 brzanki rekinie

3 skalary

2 gurami

2 kosiarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To licho. Ocierają się, bo mają podrażnioną skórę. Może to grzyby, bakterie? Czy dodałeś coś ostatnio do wody? Nie znam się na tym, ale bym szukał w tym kierunku.

 

W skali makro (rybactwie) jest tak: jeśli ryby mają słabe pożywienie, wodę, albo cokolwiek, co je osłabia, to szybko łapią zakażenia i pasożyty. Mocne ryby i dobrze żywione raczej nie chorują. A gdy zaczynają chorować, to się wapnuje wodę i często to pomaga.

 

Może się ktoś od mikro wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przychodzi tu do glowy połaczenie ospy rybiej oraz choroby zasadowej:

http://www.superakwarium.pl/ospa-rybia- ... id638.html

http://www.superakwarium.pl/choroba-zasadowa-id584.html

Mozliwe, ze ryby zanim dostana wysypki zdychaja w skutek zbyt wysokiej twardosci wody.

Zmierz ph i twardosc gh oraz kh. To co mozesz zrobic natychmiast - wyrzuc wszystkie muszle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu kolego nie wiem co ty masz za testy ze ci wyszlo GH150 KH300 ph musisz obnizyc bo moze to byc choroba zasadowa tak jak pisala nirwania.po rybkach nie widac zadnych objawow a tak wysokie ph moze doprowadzic rybki do smierci.podejrzewam ze GH u ciebie to 15n KH to 30n gdzie KH jest to twardosc weglanowa i jest twardoscia przemijajaca.GH jest to twardosc ogolna ktora jest polaczeniem twardosci weglanowej i nieweglanowej.teraz pytanie jak czesto podmieniasz wode???poniewaz kranowa przewaznie ma 7 ph wiec mozesz podmienic 20%-30% wody poczekac z 2 dni ipowturzyc te czynnosc ph powinno spasc.oczywiscie caly czas badasz wode.podejrzewam ze takie wysokie KH to przez te muszle co znaczy ze nie jestes zbyt doswiadczonym akwarysta wiec zabawe w obnizanie ph preparatami ze sklepu odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...