Skocz do zawartości

Ryby do 25l ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chyba takiej zupy dorota nie chcesz mieć

To dlaczego doradzasz jej neony i kirysy do 25l :zamieszany:

Te ryby nie nadają się do takiego litrażu, z tych popularnych ryb tylko bojowniki i gupiki.

Są jeszcze oczywiście np drobniczki, ale próżno ich szukać po osiedlowych zoologach...

Zresztą obsada była już omawiana w innym temacie, mei specjalnie wydzieliła temat żeby nie gadać o tym w galerii:

viewtopic.php?f=98&t=15370&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Co do roślin, wiadomo im więcej żywych tym lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samca i dwóch samic itp... to już pisałam że nie chcę żadnego rozmnażania, nie jestem żadnym hodowcę, i nie chce później siebie i ryb męczyć bo nie mam gdzie i co z nimi robić...

Mówię 8 gupików bo tak mi doradzano w temacie o mojej obsadzie... ja chciałam na początku 2 ale powiedziano mi że to za mało.

Rośliny kupię w środę. Dzisiaj mam zamiar zalać akwarium, choć jeszcze myślę czy nie zmienić jego miejsce...

A ryby dopiero przed 16 lutym czyli 12. A co do kirysków, to też o nim myślałam ale o 1, bo jednak mój litraż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat o obsadzie jest zamknięty, a opcja na sensowną obsadę [w tej danej sytuacji czyli bojownik niet] jest tylko jedna to w drodze wyjątku się powtórzę ;)

 

-4 gupiki [same samce/samice]

No to tyle ;)

 

Przy czym jak mówiłem samce mogą, ale nie muszą być drażliwe wobec siebie.

Natomiast samice bez samców kilka razy urodzą, ale za każdym razem coraz mniej i w tej wielkości akwa i ilości roślinek - większość zostanie zjedzona przez rodziców.

Your choice ;)

 

Kiryski nie. Są to rybki wybitnie stadne, czujące się dobrze tylko w grupie.

Do tego na tyle duże że potrzebują większego akwarium - w 54 będziesz już mogła je trzymać bez problemu. ;)

 

Co możesz później dodać?

Jakiś ozdobny gatunek ślimaka lub krewetki ;)

Osoby doradzające neony, kirysy, glonojady itd piszą herezje i ich nie słuchaj;)

 

No to do dzieła, zalewaj i czekam na aktualkę z rybami i żywymi roślinkami ;)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha oki dzięki to przykryje...

Siostra dziś mi kupiłam 4 gupiki pawie oczka, 3 samice 1 samiec... jedna chyba jest w ciąży bo ma gruby brzuch...

A mój szwagier kupił sobie 2 molinezje, 2 żałobniczki 1 danio pręgowany i 1 gurami całujący. Czy te wszystkie ryby się zgodzą z sobą ?

I jaki litraż do nie potrzebny min ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle dobrana obsada powinno być:

 

2 molinezje- tu ok

2 żałobniczki- min. 6 sztuk

1 danio - min. 8

1 gurami całuący- 1+2-3

 

Czyli akwarium w granicach od 112l (ale to już naprawdę max), a najlepiej 150 l, ponieważ ma 2 typy ryb stadnych a gurami i molinezje też małe nie rosną ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż im to forum, może zmienią zdanie i zrozumieją że ryby też mają swoje wymagania.

 

A co do 20 gupików w 25l... no już wiesz że jedno z przykazań akwarystów brzmi "Nie ufaj sprzedawcom". Już widziałem 3 welony w kuli, skalary w 25l itd... a wszystko dzięki nim ;). Więc do rad w sklepie podchodź z dużą rezerwą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...