Skocz do zawartości

Ryby do 25l ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do roślinki, mam tak w sklepie że obojętnie jaka kosztuję 9zł. ;)

Co do kokosa zobaczę, ponieważ mam trochę inne plany.

Ponieważ myślę nad nową obsadą w tym 25l.

Wszyscy w rodzinie mówią że mam 25l ale nie widać ryby, że chcieliby mieć więcej rybek, może mniejszych ale żeby było widać że są ryby. Że ten bojownik jak ma być sam to jest bez sensu. A krewetek (red cherry) nie chcą.

Więc zastanawiam się nad obsadą :

2 gupiki

2 prystelki barwne

2 razbory

2 żałobniczki

i 2 neonki, obojętnie czy czarny, czerwony, inessa czy zielony.

Czytałam że to są wszystkie towarzyskie i łagodne bez agresji rybki, i ich wspólna temperatura wyniosła by 24C.

Teraz tylko muszę dowiedzieć się czy takie będą posiadać w sklepie, ale to w czwartek.

A myślicie że te 10szt ryb to dobry pomysł w ten 25l ? :)

Może jakaś zmiana potrzebna ? :)

 

mei: posty wydzielone z galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Pomysł z siatką niezły ...

 

Ryb bym nie dokupował ,ewentualnie coś na dno (no cierniooczki)

 

Jak dla mnie temperatura trochę za niska, wprawdzie bojki Ci wytrzymają ,ale lepiej się czują przy 27-28 stopniach.

 

Polecam jakieś rośliny pływające ,bojowniki dobrze się czują pod nimi no i dosadź trochę roślin, one lubią busz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 27C moczarka może ci marnieć... ja bym zostawiła te 25C ew 26

 

Przy 25l akwarium nie poszalejesz

- proponuję gupiki endlera. Są połowę mniejsze od zwykłych gupików a o wiele ładniejsze (no samce :) ) Tylko nie wiem ile da sie upchnąc tam... może 2samce i 4-5 samic?

 

Jakbyś kupiła jka planujesz 50-60l to juz można fajną obsadę stworzyć :D

 

Adrian, widziałes kiedyś cierniooczki jak pływają? W żadnym wypadku nie mogą być w takim małym akwarium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zastanawiam się nad obsadą :

2 gupiki

2 prystelki barwne

2 razbory

2 żałobniczki

i 2 neonki, obojętnie czy czarny, czerwony, inessa czy zielony.

 

Eh... ;)

Trochę inaczej, ale dobrze że najpierw planujesz obsadę, później ją dopiero kupisz ;)

 

Razbory, neony, żałobniczki to ryby stadne.

Nie mogą być po 2 sztuki, min 5-6.

Do tego do 54l najlepiej dać tylko jeden gatunek rybek ławicowych.

Z razborek polecam klinowe, lub galaxy - tą drugą trudniej dostać.

Z neonów - inneski, rosną mniejsze od czerwonych i lepiej czułyby się w 54l.

Zielonych w pierwszym lepszym sklepie nie dostaniesz i nie polecam Ci na początek bo są wymagające. Czarne - rosną spore i ten neon czarny z tego co słyszałem z neonami nie zawsze ma dużo wspólnego ;)

Żałobniczki rosną spore, odpuściłbym sobie.

Prystelek też raczej nie kupisz w pierwszym lepszym sklepie, chyba że masz upatrzony jakiś ;)

Gupiki ok ;)

 

Więc na zasadzie ławica+jeden ozdobny gatunek+obsada sprzątająca - przykładowo:

 

-10x - razbora galaxy

-1x - samiec bojownika

-6x - otoski

 

-8x - neon innesa

-3x - bojownik [harem]

-6x - otoski

 

-8x - razbora kilnowa

-3x - gupiki lub platki [harem]

-6x - kirys panda

 

To tylko przykłady, jest oczywiście wiele ustawień i dobierz sobie jak Ci się podoba, najlepiej wg tego schematu jak chcesz stadne rybki ;)

Można by jeszcze pomyśleć o jakimś ładnym ozdobnym ślimaczku w stylu helenek, ale więcej ryb do 54 nie pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, dzięki wielkie za propozycje, dużo mi to pomaga... :) powiem tylko dwie rzeczy : nie znam się na gatunkach ryb, więc nie dziwcie się że mogę je mieszać, a po drugie powiem że nie chcę już bojownika, więc 3-cia wersja bardziej mi się podoba pod tym względem że nie ma tam bojownika., no i jakby co tez to nie jestem zainteresowana ślimakami i krewetkami ;) (kwestia gustu :P)

A coś może na miejscu tego kiryska panda ? bo te dwie inne ok ;)

Ale powiedzcie mi Atreyu te propozycje to do 54l tak ?

Bo to co ja miałam na myśli te po 2szt to było do 25l... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, otosek brzmi ciekawie, ja w czwartek idę zrobić spis treści jakie ryby posiada ten sklep, i napiszę ;)

Jakby nie mieli otosków [co się często zdarza] to spytaj czy by nie sprowadzili, często nie ma z tym problemu ;)

Tu masz info o tych ciekawych rybkach:

http://www.superakwarium.pl/otosek-otoc ... id457.html

Nie daj sobie wcisnąć "zwykłych" glonojadów do 54l, o niebo lepiej będą się czuły tam otosy ;)

Sprzedawca na pewno będzie Ci je chciał wcisnąć, a rosną spore. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaa... okej, Dzięki wielkie za rady, będę o tym pamiętać. ;)

Tej strony znam, już patrzyłam na wiele ryb, jak co to jeszcze akara z maroni mi się podoba, miedzik obrężny, kardynałek, pielęgnica kakadu, hakejówka amazońska i prystelka barwna :) :)

któraś by się nadawała do 54l ?

okej, te gupiki były, z resztą są popularne, a co masz na myśli pisząc :

gupiki 1+2/3 lub 2+4

1 samic 2 samice ? w tym sensie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony same samce często się nawzajem "dręczą"...

Same samiczki byłyby mniej drażliwe, ale z kolei będzie kilka porodów [co prawda każdy kolejny mniej liczny], możliwe że narybku nie będzie tak wiele ;)

Część zjedzą same samice, część możesz dać bojkowi do drugiego akwa - brutalne, ale gdybyś oddała do sklepu to najprawdopodobniej tak samo by skończyły. Dla bojka najzdrowszy pokarm, a ryby nie będą się męczyć ;)

Ja u siebie zrobiłem tak że do akwarium z platkami dołożyłem bojka i problem z narybkiem się skończył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz właśnie krewetek i ślimaków ?

a Bojownika już mam, ale jest trochę nudno, po prostu taki litraż na 1 rybę... nie widać że mam rybę, a chciałabym żeby za każdym razem jak patrzę na akwarium to widzę parę rybek... a nie że muszę szukać gdzie ona jest, bo jest jedyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...