Skocz do zawartości

Dziwne "jajeczka"


mszt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś znalazłam w jednym z akwariów coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

Na zdjęciu są w powiększeniu, w rzeczywistości jajeczka (?) mają ok. pół milimetra, a całe skupisko jest wielkości, hm. orzeszka laskowego mniej więcej. Chyba się to nie rusza.

 

W akwa mieszka bojownik, ampularia, helenki, krewetki babaulti, świderki, zatoczki i rozdętki. Żadne z tych stworzeń nie mogło tego zrobić.

 

Nie dodawałam żadnych nowych roślin od pół roku. Pokarmu żywego nie daję (tylko mrożony).

Stosunkowo niedawno dorzuciłam trochę zatoczków i rozdętek, ale wrzucałam je pojedynczo, bez wody, zresztą przedtem ponad tydzień siedziały w misce, gdzie zmieniałam im wodę, jestem prawie pewna, że nic innego z nimi nie było.

 

Pojęcia nie mam co to może być... Jajeczka? Odchody? Czyje?

Na wszelki wypadek odciągnęłam toto z akwa, pewnie nie 100%, ale mam nadzieję, że prawie, trochę odlałam do miseczki w celach obserwacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Skąd ta pewność że to jajeczka ;)

2.Mi to wygląda na żwir[oczywiście nie stawiam na to bo nie widziałem na żywo].

3.To w prawdzie jest powiększone ale widać że ciągnie się w głąb akwarium.

4.Podaj kiedy się to pojawiło i co wtedy robiłaś przy akwarium? a no jeszcze od kiedy to tam może być?

5.Jakie to jest w dotyku?[to może pomóc].

Obserwuj to a jak się coś wykluje daj znać :arrow::arrow:

być może to dzieło któregoś ze ślimaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir to jest to czarne na zdjęciu, te kuleczki są od niego duuużo mniejsze, mają maksymalnie pół milimetra, albo i mniej. Są raczej miękkie.

 

Zauważyłam to dziś po południu, ale nie dam sobie głowy uciąć, że nie było tego wcześniej, ale jeśli nawet, to nie długo.

Poza podmianą wody wczoraj nic nie robiłam w akwarium.

 

Nie zrobił tego żaden ze znanych mi ślimaków, świderki są żyworodne, helenki składają pojedyncze kwadratowe jajeczka, zatoczki składają małe okrągłe kładki na szybach, liściach itp., rozdętki składają przezroczyste jajeczka w kładkach w kształcie rogalika, a ampularie robią kładki w ogóle ponad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niejasno sprecyzowane podejrzenie, że to jakiś rodzaj grzyba. Skoro twój żwirek na tym zdjęciu wygląda jak głazy to to "coś" musi być bardzo malutkie. Nie pasuje mi ani do żadnych jajek, ani do odchodów. Poszukaj, coś w necie, bo jeśli mam rację to całe podłoże do wymiany. Mam nadzieję, że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz być może jakiegoś malucha w domu ?

Mój "maluch" ma 23 lata :P

 

A nie kwitła Ci żadna roślinka:?: może to nasionka:?:

\

Nic nie kwitło

 

Może ampularia złożyła jajka nad wodą i odkleiły się i wpadły do wody, może to lekko naciągana historia, ale jaja lekko podobne.

Myślałam o tym, ale po pierwsze one nie są sklejone, a kładka ślimaków chyba by była, po drugie chyba jajka ampularii są kuliste, a toto jest owalne.

 

Mam niejasno sprecyzowane podejrzenie, że to jakiś rodzaj grzyba. Skoro twój żwirek na tym zdjęciu wygląda jak głazy to to "coś" musi być bardzo malutkie. Nie pasuje mi ani do żadnych jajek, ani do odchodów. Poszukaj, coś w necie, bo jeśli mam rację to całe podłoże do wymiany. Mam nadzieję, że się mylę.

Auć

To by było fatalne

Ale czy grzyb nie tworzyłby jakiejś bardziej zwartej struktury? To jest sypkie, każde ziarenko osobno... ale ja sie nie znam na grzybach...

 

Na razie wyciągnęłam wężykiem ile się dało, wywaliłam, tylko trochę zostawiłam w pojemniku z wodą w celach naukowo-doświadczalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...