Jump to content

Jaki filtr do 112l akwarium.


Recommended Posts

Witam jaki polecacie filtr do tego akwarium 112l. Ja posiadam HAILEA BT700 i jest za mocny, bo za duże prądy robi. W grę wchodzi kupno filtra do ceny 80zł. Co sądzicie o nowych filtrach AQUAEL UNIFILTER 500 UV? Czy noże taką HAILEA BT400? Pomóżcie :roll:

Link to comment
Share on other sites

z własnego doświadczenia mogę napisać, że kupno wewnętrznego filtra przy 112L to nie potrzebny wydatek. Filtr ten tylko zaśmieca akwarium i zajmuje nie potrzebnie miejsce. Lepiej zrób do swojego filtra deszczownię (która na pewno zmniejszy prąd wody) i zbieraj na filtr zewnętrzny.

Link to comment
Share on other sites

Kazda deszczownie da sie dobrze ustawic - musisz poprobowac. Moj filtr jest tak skonstruowany, ze rury mieszcza sie pod pokrywa na styk. Żeby odpowiednio ustawic wszystkie rurki musialam nieco naciac brzeg pokrywy ale prawie tego nie widac i co najwazniejsze deszczownia dzieki temu nie robi zametu :)

Link to comment
Share on other sites

Ustaw deszczownie tak, aby woda z niej wypływała nad powierzchnię tafli...

a co do zewnętrznych filtrów najlepsze są firmy EHEIM, jednak są one najdroższe, osobiście polecam tetra tec ex700. Ja musiałam ciąż pokrywę, jednak nie widzę w tym niczego złego. W każdej pokrywie są zaznaczone miejsca w których należy wyciąć dziurę. Takie cięcie w niczym nie przeszkadza, a od strony frontowej jest niemalże nie widoczne.

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę deszczownicy chować pod taflę wody i kierować na górę,bo będzie chlapać wodą na jarzeniówki. Ja mam deszczownice nad taflą i skierowaną pionowo strumień wody, co daję całą masę bąbelków ale też chałasik spowodowany tryskającą z dyszy wodą.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie :)

 

Jestem na etapie porządkowania wiedzy na temat urządzania akwarium. Proszę o podpowiedź kóry z filtrów zewnętrznych jest lepszy. W sklepie zaproponowano mi Fluval 205 , Atman oraz Tetratec EX 700.

pozdrawiam Iwcia

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...