Skocz do zawartości

Przeprowadzka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mama prośbę do wszystkich.Niedługo przeprowadzam się (odległość ok 700km) i nie mam pomysłu jak przewieść akwarium z rybkami?Czy może zrobić to oddzielnie? Co z napowietrzaniem no i przede wszystkim z temperaturą bo to zima będzie już.Jak utrzymać temperaturę przez ok 8godz. w samochodzie do przeprowadzek?Akwarium mam 45l . Glonojady,kiryski i neonki.

Wszystki propozycje mile widziane i z góry dziękuje za pomysły :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz przewozić rybki w samochodzie to chyba nie będzie problemu. Akwa 45L to nie tak dużo więc i rybek zbyt wiele nie masz. Włóż je do jakiegoś słoika, z ciepłą wodą możesz owinąć go folią aluminiową aby nie stracił zbyt szybko temperatury. Jeżeli weźmiesz je ze sobą do samochodu to nie będzie problemu, bo przecież w samochodzie jest ciepło. Z tego co piszesz nie masz zbyt wymagających rybek, także te około 10h podroży powinny wytrzymać bez napowietrzania, bo przecież tlen rozpuszczony w wodzie nie wytraci się tak szybko. No chyba że oddasz rybki (ja bym swoich za żadne skarby nie oddała :D ) to wtedy nie będziesz miała problemu. Akwarium ogólnie rozbierz na części pierwsze, a gąbkę z filtra włóż również do słoika z wodą z akwarium, tak aby zachowały się na niej przynajmniej śladowe ilości bakterii.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, przy okazji możesz sobie zrobić nową aranżacje w akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybek nie oddam za żadne skarby a na pewno nie glonojady(od małego je hodowałem) .Co do samochodu to nie jest tak łatwo bo jadę pociągiem a cała reszta samochodem ciężarowym.Akwarium myślałem zrobić tak samo jak mówicie ,rozebrać-pomysł z filtrem jest super!! Myślałem jeszcze czy nie spuścić 2/3 wody ,akwarium wsadzić do pudełka i powsadzać styropianu.Ale nie wiem czy w takich warunkach przetrwają rybki jadąc z tyłu na pace?No i rośliny !! Pozdrawiam i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

rybki do wora akwa 1/2 wody a resztę tak masz zamknąć aby zrobiła się kiszka napełniona powietrzem ze styropianu robisz pudełko owijasz ręcznikiem worek KŁADZIESZ WOREK !!!!!!!!! DO PUDEŁKA ZE STYROPIANU i po robocie wytrzymają na 100 % (tylko nie w bagażniku )

PS. jeśli masz rybki które maja ostre płetwy daj na wszelki wypadek 2 worki i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek dobra rzecz. Napowietrzyć wodę w worku, niektórzy piszą, że wytrzymują rybki nawet 24 h, ale czort wie.

 

Możesz dodatkowo włożyć obok worka butelki z gorącą wodą tak, żeby się nie stykały z workiem. Jakby butelki były za gorące, to w ręczniki je zapakujesz i powinno być dobrze. Zresztą, radzę przetestować to bez ryb na dworze. Woda o odpowiedniej temperaturze, obłożony worek steropianem w kartonie, to do większego kartonu np. po telewizorze, wokół butelki na zewnątrz steropian. Postoi z 6 godzin, to zobaczysz o ile spadła temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...