Skocz do zawartości

białe nitki - prośba o identyfikację


maymar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od przeszło 2 tygodni mam postawioną kostkę 40 l. Niestety na małym heniu pojawił się... no właśnie co? Nie wiem co to jest. Z początku sądziłem że to sinice więc zakupiłem tabletki przeciw sinicom i krasnorostom (AlgoStop depot Tetry) ale nie skutkują (są w akwa od 5 dni). Pozostałe rośliny tego nie mają.

 

Parametry:

podłoże Aquasubstrate II+

światło 26W przez 14 g.

filtr zewętrzny kaskada

Pomiary paskowe:

NO3 - 25 mg/l

NO2 - 0 mg/l

GH - >14*d

KH - 6*d

pH - 6,8

temp 24 nad ranem, 26 pod wieczór

podaję CO2 za pomocą tzw "dzwonu"

podmiana wody co tydzień ok 7l

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Proszę o pomoc w rozpoznaniu i wskazówki jak to zwalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ja mam podobny problem z tym glonem jest to gatunek Spirogyra rosną jak szalone ale może to być moja wina brak testów i omyłkowo danie nawozów planta aktiv mikro i do tego symfonia ,za dużo na raz ,teraz stop z mikr..podmianka okol 200l i Macro 150-200% zalecanej dawki co dwa dni zobzczymy co się będzie działo a i przyciemnienie z 10 godzin na 5, co2 na ful

:arrow: słyszałem hm znaczy czytałem tez coś o czymś zwanym Borasol no ale co na to powiedzą krewcie czy przeżyją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki,

oświetlenie zmniejszę, co do CO2 to nie mam za bardzo jak zwiększyć dawkowania bo się rozpuszcza samoistnie z dzwona (CO2 w sprayu).

Wspomniałeś o Borasolu - to jest przecież środek kosmetyczny - gdzie czytałeś o jego zastosowaniu w akwarystyce? jakiś link byś zapodał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: no niestety linku tego tu podać ie mogę ,,regulamin zabrania ,,a i nie wiem czy to coś da zacząłem od dzisiaj próby okaże się ;)

:arrow: Z borasolem nie mam pewności wiec zaranie nie daje bo nie wiem jak zareagują krewcie jak poczytam to opisze najwyżej i wtedy się okaże czy będę to stosował na razie tak jak mówiłem w temacie wyżej

:arrow: no mam nadzieje ze nie jest za późno,tyle wyciągam z mojego baniaka :cry:

post-982-1368515803172_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...