Jump to content

Co powiecie o soli.


Recommended Posts

Witam w ostatnio jak byłem w sklepie zoologicznym i zacząłem rozmawiać z sprzedawcą na temat ospy rybiej to on mi doradził, że najlepszym sposobem jest sól kuchenna 2 łyżki na 100l wody, to jest taka dawka zapobiegawcza. On tak sypie zawsze do akwa ogólnego. Co myślicie o takich sposobach?

Link to comment
Share on other sites

z solą kuchenną bym nie eksperymentowała. Możesz zastosować sól akwarystyczną, jednak z umiarem. Niektóre ryby lubią zasoloną wodę, inne zaś nie. A czy to pomaga na ospę, może. Sól akwarystyczna odkaża wodę, więc może i na kulorzęski ma jakiś wpływ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

SÓL?? Pomaga, z tego, co wiem w małej ilości przypadków.Ten sposób stosowano jakieś 20-30 lat temu,kiedy nie było takich preparatów wspomagajacych hodowlę rybek jak dzisiaj. Po pierwsze: nie!!! do akwarium,tylko odłowić i wykąpać rybkę(a nawet całą obsadę) w słoiku litrowym z jedną płaską łyżką soli jakieś 2min(aż się nie uspokoi i zaraz odłowić)podmienić wodę 25% wystarczy,uprzedzam będzie cierpieć i się trzepać niemiłosiernie jeśli ma ranki choć malutkie,w oczy również ma łomot od soli.Ten sposób jest dobry na ospę i pleśniawkę,oraz na ,,wypalenie,, zarazków z rybek kupionych w sklepie i odkażenie przed wpuszczeniem do akwarium. Pomyślcie tylko,trochę chemia się kłania,sól nie znika tylko się krystalizuje(i nieważne,czy to sól akwarystyczna),wsypana do aqua już tam zostanie. Chyba,że wedle doświadczenia ze szkoły zawiesicie sznureczki pod kopułą.Hodujecie rybki słodkowodne,nie słono...Sól odkaża lecz nie leczy niczego.Po drugie:jeśli jestem pewna,że obsada jest cała chora to wolę humanitarnie pomóc moim podopiecznym niż skazywać na cierpienie w soli,skoro wiem,że walkę przagrałam.Właśnie walczę z bawełnianką.Od wczoraj nie mam już glonojadki i pielęgnicy-matki.W życiu nie wykąpała bym ich w soli i walczę o resztę.Zobaczymy.A na kociec moich wywodów.......sól do kąpieli odkażającej TAK,sól do akwarium NIE

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...