Skocz do zawartości

[25l] Ogólne


theng
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa ma ok. 1 miesiąca i do wczoraj wyglądało jak pustynia. Więc najpierw wędrówka do sklepu po roślinki a efekt na zdjęciu. Korzeń to mangrowiec. Planuję dokupić dwa otoski bo ten przyczepił się do gupików tworząc dziwne stadko.

Fototapetę wybrała moja córeczka Zuzia, więc nie do ruszenia (ciężkie boje stoczyłem o ceramicznego krokodyla).

 

Pojemność: 25l

Oświetlenie: 15w 840 świetlówka kompaktowa

Filtracja: Aquael FZN-1

Grzałka 25w - temp. wody 26st.

 

Obsada:

3 x gupik (samce)

2 x kirysek spiżowy

1 x otosek

1 x neritina zebra

 

Rośliny:

anubias niski, bakopa, trawka, gałęzatka

korzeń mangrowiec

 

zdjęcie z 17.01.2010r. dzień po zmianie aranżacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwarium, jednak fototapeta niestety psuje efekt. Wiem, że dzieciaczkom podobają się te najbardziej kolorowe (moje też mnie namawiały na taką ;) ) ale ja tu bym bardziej widziała np. błękitny brystol. Żwirek kolorystycznie mi tu pasuje, bardziej niż czarny, no może trochę granulacja za duża, ale ostatecznie może być.

Otosek powinien "zniknąć", za małe akwarium dla niego. Gupiki są OK. Na glony, jak już coś chcesz mieć to ewentualnie krewetki.

Trzeba poczekać aż się roślinki rozrosną, gdybyś sie zdecydował na krewecie to jakiś mech na korzeń by sie przydał.

Kilka drobnych poprawek i będzie miodzio. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dzieciaczkom podobają się te najbardziej kolorowe (tapety)

z drugiej strony są dinozaury :shock: , więc i tak się cieszę, że tą stroną jest założona

co do żwirku, to mam zamiar na ten sypnąć w granulacji 1mm lub jakieś podłoże dla roślin również drobne, ewentualnie najpierw podłoże dla roślin a potem 1mm

jest gałęzatka ale nie chcę, żeby przykryła cały korzeń bo ma niesamowitą strukturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień tło - brystol , kolory ? poprzykładać musisz i zobaczyć co najlepiej pasuje , ale nie ograniczaj sie do sprawdzenia 2-3 kolorów , mały baniak , to nawet kupić tani a4 papier kolorowy i "kminić" który najlepszy

oddaj kiryski i otoska

kupić jeszcze 1 samca gupika możesz...

 

ogólnie podoba mi sie , oby tak dalej :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proponuje przywiązać anubiasa do korzenia lub jakiegoś kamienia ponieważ jest to epifit i nie sadzi się tej rośliny bezpośrednio w żwirze. A ta trawka z tyłu wygląda mi na opinogon. Jeżeli się nie mylę to wkrótce zacznie gnić ponieważ nie nadaje się do hodowli pod wodą. Czarny bristol naprawde wniósł by dużo do twojego akwarium ;) życzę powodzenia 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proponuje przywiązać anubiasa do korzenia lub jakiegoś kamienia ponieważ jest to epifit i nie sadzi się tej rośliny bezpośrednio w żwirze.

jest tak posadzony, że kłącze ma nad żwirem, jedynie korzenie są pod żwirkiem zgodnie z opisem na tej stronie

trawka nie gnije a jest od początku czyli 2 miesiące, nawet puszcza nowe listki, nalot na niej to pozostałości po glonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie będę się już powtarzać po poprzednikach. Jedyne co to trzeba powiększyć stadko Otosków co najmniej do przyzwoitej piątki. Kiryski też są rybami stadnymi, ale ten zbiornik jest chyba dla nich za mały. Zamiast nich pomyśl o krewetkach jakiś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

no pięknie jest :) ...zaczynając wątek od początku chciałam napisać, że mi się nawet ta tapeta podoba :) , ale teraz widzę, że bez niej jest dopiero super. Co do żwirku...mignęło mi zdanie, że chcesz go drobnym przysypać.....więc- nie rób tego, bo i tak drobniejszy z czasem znajdzie się na dnie a ten wyjdzie na wierzch. Moim zdaniem zresztą aktualne podłoże jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapeta jest :oops:. A akwa w niezmienionej formie sobie żyje, dlatego nie ma nowych zdjęć. Nie lubię zmieniać zbyt często czegoś co jest dla mnie dobrze zrobione.

Jedynie kiryski powędrowały do 112l.

Żwirek tez pozostał bez zmian, jedynie uszczupliłem jego ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...