Skocz do zawartości

Dziwne "coś" na ściankach akwarium. Pomocy!


monka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Parę dni temu zobaczyłam w moim akwarium "kotnikowym" (dlatego kotnikowym bo w tym akwa mam tylko narybek) na ściankach coś co uznałam początkowo za jakiś glon. Ale szukałam na tym forum i nic podobnego nie znalazłam :?:

Jest to białe, jakby taka malutka narośl, była na każdej ściance w paru miejscach. Nie ma to kłaczków ani włosków, to jest zupełnie płaskie, przylegające do szyby. Jakby takie białe kwiatki, pajęczynki czy coś, nawet o dziwo, jak się przyjrzeć, to ładne nawet :shock:

Usunęłam to czyscikiem do szyb. Niestety na drugi dzien znów się troche pojawiło tego. Czy ktos wie co to jest?? Woda w tym akwa od zawsze była krystaliczna, nie miałam zadnych problemów z glonami nigdy... Pływa tam tylko ok 25 sztuk narybku mieczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge cie pocieszyc, ze mialam cos takiego u siebie w akwa ogolnym. Wygladalo to jak drobniutka pajęczynka na ktorej wisialy male, biale kropeczki. Na poczatku martwilam sie i zastanawialam co to jest. Na szczescie rybkom nic nie bylo od tego. Czyscilam uparcie codziennie szyby az pewnego dnia to zaczelo znikac az w koncu zniknelo zupelnie. Mimo to nadal nie wiem co to bylo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne!

Ja też staram się to na bieżąco czyścić. Woda na szczęście się nie zmienia, jest wszystko tak samo. Będę obserwować co się dzieje dalej.

A narybek też pływa normalnie ;)

P.s. Jakby ktoś z forumowiczów się z tym spotkał już kiedyś- dajcie proszę znać.

Pozdrawiam

 

Jak się uda zrobię zdjęcie i wkleję, być może ułatwi to identyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akwarium ma z 2 miesiące. Najpierw woda stała ponad dwa tygodnie, gdy akwarium było w fazie rozruchu (z całym osprzętem- nawet nie wspominam bo dla mnie to oczywiste). Także było wszystko jak należy. We wszystkich akwariach mam zawsze czystą, krystaliczną wodę i niegdy nie miałam probemów z glonami. To "coś" pojawiło się po raz pierwszy u mnie :shock: własnie w tym akwarium kotnikowym.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...