Jump to content

Czemu młode liście są czewone ?

Recommended Posts

Od zmiany świetlówek na nowe, dwie z roślin Blyxa japonica i Echinodorus parviflorus "Tropica" wypuszczają młode liście, lecz są one koloru czerwonego, co chyba nie jest normalne. Oświetlenie wynosi 0,8W/l. Czy do za dużo dla nich ?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

baniak 54l

świetlówki 3 x 15w (czas świecenia 12h) aquarelle + 2x sylvania 865

Oto parametry wody:

Ph - 7,2

KH - 5

GH - 12

Fe - 0

NO3 - 10

PO4 - brak testu

Woda destylowana mieszana z kranówą

Nawozy:

PG Macro - jedno kliknięcie dozownikiem (opakowanie 100ml) dwa razy w tygodniu

PG Classsic - jedno kliknięcie dozownikiem (opakowanie 100ml) dwa razy w tygodniu

K2SO4 - trzy kliknięcie dozownikiem (opakowanie 100ml po nawozie PG) dwa razy w tygodniu (1ml = 1ppm)

Duża ilość kulek gliniano-torfowych w podłożu

CO2 jest z bimbrowni (rośliny bąbelkują :) )

ja osobiscie wywalam koszyki i sadze zeby kozenia mialy sie gdzie rozrastac a nie kisic w koszyku i wyglada to ladniej.

ps.do sadzenia korzenie nalezy przycinac,zostawiasz 1,5 centymetra korzenia przez co latwiej jest posadzic a roslinka nic nie bedzie

Liście są czerwone ze względu na dobre oświetlenie,a rośliny ja sadze bez doniczek głęboko zakopane.

Jak nie masz dożo żwiru to zostaw w doniczkach muwią że glonojad może podgryzać korzenie.

Pozdrawiam

Akwa:54l

4x brzanka zielona

3x danio pregowany

5x neon innesa

2x mieczyk hellera

• 3 weeks later...
Liście są czerwone ze względu na dobre oświetlenie,a rośliny ja sadze bez doniczek głęboko zakopane.

Jak nie masz dożo żwiru to zostaw w doniczkach muwią że glonojad może podgryzać korzenie

Z tymi glonojadami to nie prawda koszyczki trzeba usuwać i sadzić roślinki bezpośredniow podłoże

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...