Skocz do zawartości

Lampka


Rekomendowane odpowiedzi

Tego typu oświetlenie nie nadaje sie do oswietlania akwarium. A do ogrzwania slużą grzalki. U siebie mam lampe metahalogenkowa 150w , wytwarza ona ogromne ilosci ciepla a jednak nie jest w stanie nagrzac wody do temp odpowiadajacej rybom tropikalnym (oczywiscie mowa tutaj o otwartym zbiorniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, nie kombinuj. Twoje akwarium (15L) jest bardzo małe, i nie ciężko w tym wypadku o przegrzanie. Zainwestuj te 15 zł na grzałkę z termostatem. Przy tak małym akwarium ważna jest kontrola, bo nie trudno w takim wypadku o tragedię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle napisałem. Chodziło mi oczywiście o oświetlanie akwarium. Grzałkę oczywiście kupię.

Ale czy do oświetlanie może być taka grzałka?

oj chyba się ktoś nie wyspał :lol:

 

do oświetlania taka lampka raczej się nie nadaje, gdyż jest w niej zwykła żarówka. Zainwestuj w coś takiego : http://www.radar.pl/Produkt/2959586/Ogrod/Akwarystyka/Przenosny-Zasilacz-Swietlowki-T5-30cm.html dzięki czemu będziesz mógł założyć specjalną akwarystyczną świetlówkę, o odpowiednich parametrach dla roślin oraz ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetlówki to koszt rzędu 20 zł, tylko musisz mieć je do czego zainstalować...

to że akwarium jest sześciokątna, w zasadzie w niczym nie przeszkadza, chociaż ja jestem zwolenniczką tradycyjnych prostokątnych akwariów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym drugi raz kupował akwarium to kupiłbym prostokątne.

Ale ta lampka ma jasnno świecąca żarówkę. Już ją używałem i bardzo dobrze oświetlała całe awkarium. Naprawdę nie moge jej użyć to oświetlania? ( pytam, bo i tak mam sporo wydatków związanych z akwarium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Myślę, że na święta wymienię. Zrobiłem listę zwierzą, roślin i przedmiotów, które muszę kupić:

1. Mech japoński

2. Jeszcze jakąś roślinkę. Ale jaką?

3. Mały korzeń

4. Termometr ( zgubiłem) ile kosztuje?

5. Grzałka

6. Pokarm

7. Plakat. Jaki wybrać?

8. Krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mech japoński

pierwsze słyszę, chyba że chodzi Ci o mech javajski ;)

2. Jeszcze jakąś roślinkę. Ale jaką?

15L, które ma stać się krewetkraium... poprzestań na samym mchu

4. Termometr ( zgubiłem) ile kosztuje?

3,50 w porywach do 4,50

7. Plakat. Jaki wybrać?

czarne jednolite tło

8. Krewetki

a wiesz już jakie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór tła to już osobiste preferencje. Dla mnie jednak ładniej wyglądają zielone rośliny na tle czarnego tła. Wówczas zieleń ładnie się eksponuje. Inni zaś wolą błękitne tło, nadające akwarium głębi, oraz rozjaśniające je.

Tła z rybkami, roślinkami itp (tzw. fototapety) są jak dla mnie najgorszym rozwiązaniem. Akwarium wygląda wówczas sztucznie, i nie naturalnie.

 

No ale o gustach się nie dyskutuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...