Skocz do zawartości

[112L] Malawi


Erni-lee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje malawi na razie bez rybek (dopiero zalane)

 

filtr-unimax 150

grzałka- aquaela

piasek kwarcowy

łupek kwarcytowy

oświetlenie -(2x) sylvania grolux i philips master

pH -na razie nie badane

tło z worka na śmieci (czarne)

 

Ryby za tydzień dopiero będą myślę że saulusi albo yellow

 

KOMENTOWAĆ PROSZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dopiero zalane , a Ty chcesz za tydzień ryby dać ? :zamieszany:

 

Yellowy nie nadają sie do 112L....

 

układ skał do mnie nie przemawia , pionowo poustawiane dziwnie.... postaraj sie jakos ciekawiej to poukładać ...

 

tło zmieniłbym na jaśniejsze - ale Twój baniak , nie musisz sie dostosowywać rzecz jasna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym to już gdzieś widział;P No ale ok, nie chodzi o to, że nie naturalnie ale ważniejsze jest to, że wygląda to niebezpiecznie, po wpuszczeniu ryb gwarantuje ci, że te skały długo tak nie ustoją, gdyż ryby zaczną robić podkopy, co w rezultacie może skończyć się obsunięciem skały i rozbiciem szkła... Musisz ustawić bardziej stabilne konstrukcje i najlepiej głębokie, aby ryby nie mogły zrobić podkopów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym to już gdzieś widział;P No ale ok, nie chodzi o to, że nie naturalnie ale ważniejsze jest to, że wygląda to niebezpiecznie, po wpuszczeniu ryb gwarantuje ci, że te skały długo tak nie ustoją, gdyż ryby zaczną robić podkopy, co w rezultacie może skończyć się obsunięciem skały i rozbiciem szkła... Musisz ustawić bardziej stabilne konstrukcje i najlepiej głębokie, aby ryby nie mogły zrobić podkopów.

Nie będę kłamał Shem trochę się sugerowałem twoim malawi :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za tydzień ryby ok bo dałem do filtra bakterii

 

No skoro dodałeś magiczne bakterie to czemu nie od razu wpuściłeś :zamieszany:

A tak na poważne to poczekaj 2 tygodnie - dlaczego?:

Taki preparat może trochę wspomóc rozwój flory bakteryjnej [pożywka], ale nie sprawi że cykl będzie pracował 200% szybciej...

Poza tym - chyba to nie wyścigi i nie widzę różnicy z punktu widzenia osoby mającej akwarium czy wpuścisz za tydzień czy za dwa, oprócz tej że za dwa będziesz miał pewność że wszystko jest ok. Pielęgnice z Malawi to nie gupiki i nie każdy błąd tak łatwo znoszą.

 

Co do akwarium, podoba mi się ;)

Tylko z samego przodu po środku wystaje jeden "szpikulec", myślę że bez niego ładniej by się wszystko komponowało ;)

Możesz odgarnąć też trochę piasku z przodu do tyłu ;)

No i bardzo ładne masz lampy w pokoju 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo podobne do malawi shema skoro jego ładne to twoje też . Tylko z ustawieniem kamieni coś ci nie wychodzi pierwsze ustawienie było najlepsze a dwa następne coraz gorsze , pokombinuj coś z tymi kamieniami . I ja też twierdze , że 112l to zamało dla yellow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje chyba nie jest takie ładne bo zostało wycenione na "1" przez Eryka. A co do 1szego ustawienia to byłoby dobre gdyby kamienie nie były płaskie co zmniejszałoby ryzyko ich przewrócenia się.

Nie przypominam sobie żemym twoje akwarium oceniał :zamieszany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w swoim szale oceniania już nie wiesz komu dawałeś jedynki? Już nie mówię o swoim zbiorniku ale np.

Cytat z innej galerii

"Akwarium TRAGICZNE".Przestaje się już dziwić,dlaczego dałeś mi "1".

Jedno z najlepszych aqu. w galerii Malawi a ty tak nisko je oceniasz? A może po prostu nie wgrało Ci się zdjęcie? Zazdrość to pierwszy stopień do piekła, pamiętaj o tym.

 

Ps. Wspominałem już, że Yellow nie za bardzo nadaje się do tego akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...