Skocz do zawartości

pielęgnice papuzie


Gabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

odświeżę temat, bo sporo tu o rozmnażaniu papuzich...a u mnie właśnie po raz kolejny rybki się trą. Co ciekawe..wychodzi na to, że mam tylko jednego samca-Irokeza, i co najmniej dwie dojrzałe samice: WMDD i Bajkę (w awatarze) .

W moim akwa jedna z jaskiń wydaje się być naj cenniejsza i zajmuje ją samica, która aktualnie rządzi.

Jakiś tydzień temu Bajka odbiła jaskinię od WMDD i przygarnęła/podporządkowała/odbiła sobie jej samca- Irokeza. W Ciągu jednego dnia doszło do tarła, pojawiła się oczywiście ikra. Bajka przez następne kilka dni pilnowała jej dość agresywnie.

Dziś popołudniu zauważyłam,że WMDD zaczęła się przymilać do Irokeza. Jak odeszłam na pół godziny od akwa i wróciłam to sytuacja okazała się diametralnie zmieniona. Bajka została zdetronizowana, odegnana od jaskini a jej miejsce i Irokeza zagarnęła WMDD, która jakoś nie zjadła ikry Bajki jeszcze, mimo że sama prawdopodobnie jutro złoży własną.

 

I tak..jak zaczęłam post to chciałam go skończyć pytaniem......"Czy ktoś nie chce przygarnąć ze dwóch papuzich, bo ja bym chętnie dokupiła ze dwa samce Pielęgnicy Zebry", bo tak bym chciała zobaczyć jak z tego tarła i ikry pojawiają się maluchy. Były by większe szanse-chyba. Obserwowanie zachowań papuzich po wylęgu młodych baaaaardzo mnie kusi.

Jednak musze się jeszcze chyba zastanowić poważnie, bo gdyby się udało...to następnego akwa nie postawię a oddać, sprzedać..maluchów bym chyba nie umiała. Za duże ryzyko, że źle trafią.

 

Ale sobie po marzyłam przynajmniej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...