Skocz do zawartości

pielęgnice papuzie


Gabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam papuzie i chciała bym żeby ktoś kto ma te ryby opisał jak się rozmnażają,czy grupowo czy parami i czy potrzebują jaskini,a może wystarczą im duże kamienie.może jakieś fotki samca i samicy jak je rozróżnić ? Proszę o info i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jest to krzyżówka ale genetyczna prowadząca do mutacji tak na ciele jak i oraganów wewnętrznych Wiem ze Ryby te mają wileu zwolenników ale bardzo ciekawy artykuł można było przeczytac w Magazynie Akwarium gdzie opisano dokładnie co i jak z ta rybką Autor podsumował........ Nie kupowac .Specjalnie dowiem się wszytskiego na ten temat , z kąd pochodzą te piękne kolorki tęczy i jakie mutacje zaszły podczas chodowania tego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi w akwa często papuzie składają ikrę, ale jeszcze nigdy nic nie wyszło. Prawda jest taka że dopuki będzie na rynku zapotrzebowanie na tego typu mutanty oraz ,,KOLORWE" rybki, żółty człowiek produkował te stwożenia.

 

Piękne kolorki tych ryb biorą się barwienia. Ryby pływają w jakimś środku chemicznym który pozbawia ich śluzu, następnie pływają w farbie, potem chemicznie jest odnawiana warstwa śluzu. Po około pół roku farba zchodzi i jest rybka bezbarwna. Ot taki tymczasowy tatuaż. Na gięłdzie w Łodzi można zobaczyć zieloną papuzią w zielonej wodzie, niebieską w niebieskiej itd. Poprostu farba zchodzi :shock: LUDZIE NIE KUPUJCIE TEGO JEST TYLE PIĘKNYCH INNYCH RYBPiękne kolorki tych ryb biorą się barwienia. Ryby pływają w jakimś środku chemicznym który pozbawia ich śluzu, następnie pływają w farbie, potem chemicznie jest odnawiana warstwa śluzu. Po około pół roku farba zchodzi i jest rybka bezbarwna. Ot taki tymczasowy tatuaż. Na gięłdzie w Łodzi można zobaczyć zieloną papuzią w zielonej wodzie, niebieską w niebieskiej itd. Poprostu farba zchodzi :shock: LUDZIE NIE KUPUJCIE TEGO JEST TYLE PIĘKNYCH INNYCH RYB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno są to wypowiedzi ludzi którzy je wyhodowali czy tylko tych którym te ryby się po prostu nie spodobały?To co można powiedzieć o głupikach,mieczykach je też krzyżowano żeby powstały inne kolory i kształty ,inne niż te żyjące dziko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jejciu pisałam tego posta z myślą że odezwie się ktoś kto ma dłużej papuzie i podzieli się informacjami o nich ,takimi nie do zdobycia w internecie, a odezwali się tylko przeciwnicy nie lubiący tych majestatycznych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Ja mam 2 pielęgnice papuzie i właśnie dzisiaj w nocy złożyły ikrę. W trochę dziwny sposób, bo ikra jest przyklejona do ścianki akwarium, nie ma żadnego gniazda itd. Jedna ryba (chyba samica) ciągle ich pilnuje i wachluje ogonem. W akwarium (54l) mam jeszcze 3 kirysy, bocję, glonojada i kosiarkę. Nie za bardzo wiem co mam teraz zrobić, bo pielęgnice mam od niedawna i pierwszy raz. Pomóżcie co robić. Mam nadzieję, że ktoś mi poradzi.

Chyba powinnam kupić 2 akwarium i przenieść ryby, bo ikry nie zdrapię z szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikry nie zdrapuj bo ją zniszczysz,pielęgnice poradzą sobie z pilnowaniem ikry.Masz fajnie bo moje bardzo przekopują mi żwirek,robią sobie dołki takie że włożyła bym obie ręce.Po prostu urządzają akwa wedle własnego gustu.Rośliny muszę obstawiać kamieniami bo co chwila jakaś pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że samica złoży ikrę skoro samiec jej nie zapłodni bo jest bezpłodny. Jednak jest jeden sposób rozmnożenia ich trzeba samicę papuzią skrzyżować z samcem pielęgnicy zebra, wiem że już niektórym się udało. CO nie zmienia faktu że jest ogólny bojkot tej ryby do którego i ja się przyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje są mniejsze, ok. 10 cm

Ikra w moim akwarium jest chyba zapłodniona, bo część jest mleczna a część przezroczysta.

Jak kupowaliśmy te rybki, to miały być 2 pielęgnice papuzie. Jedna była pomarańczowa a druga taka ciemna, czarno-brązowa. Teraz ta ciemna w miarę jak rosła zaczęła zmieniać barwę na pomarańczową. Od spodu jest pomarańczowa a na górze ciemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...