Skocz do zawartości

Atak obcych na mój Baniak


Voodo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę jak się tego badziewia pozbyć.

Każdy nowy listek jak się tylko pojawi to od razu jest zainfekowany. jak z tym walczyć?

po paru dniach liście robią się prawie czarne...

Baniak 200l

140 Wat ośw

filtr kubełkowy 1200 l/h biolog mech

Co2

10-11 godz oświetlenia

ph 6.5

KH 5

azot w normie.

post-2842-13685157947866_thumb.jpg

post-2842-136851579482_thumb.jpg

post-2842-13685157948553_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę jak się tego badziewia pozbyć.

Każdy nowy listek jak się tylko pojawi to od razu jest zainfekowany. jak z tym walczyć?

po paru dniach liście robią się prawie czarne...

Baniak 200l

140 Wat ośw

filtr kubełkowy 1200 l/h biolog mech

Co2

10-11 godz oświetlenia

ph 6.5

KH 5

azot w normie.

Na moje oko okrzemki,zaciemnij akwarium na 5 dni potem zaczynaj oswitlenie od 4h na dobe zwiekszajc o 2h na tydzien. Co to znaczy azot w normie???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł by sprawdzić te wartości!!!

PO4 0,6 - 0,8

NO3 80 !!!

Czyli pierdelem wymiana wody?

Nasuwa mi się pytanie... co jaki czas należy wymieniać bioceramikę w filtrze zewnętrznym? Płukam ją średnio raz w miesiącu podczas czyszczenia filtra. Mam też żwirek amonowy (bio ceramika i żwirek mają około 9 miesięcy).

Czy da się jeszcze odratować roślinki czy posadzić nowe? da radę pozbyć się z roślin tego zaglonienia?

czy po wyczyszczeniu akwa i wymianie wody ograniczyć co2 i zaciemnić baniak?

proszę Koledzy o poradę każda uwaga nawet nie przychylna - mile widziana..

Pozdrawiam

RAFAŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ceramikę w filtrze wymienia się dopiero wtedy jak popęka. Czyli w obecnej chwili masz ją oki. Wymieniasz tylko włókninę przy czyszczeniu filtra i tyle ;).

W obecnej chwili porządna podmianka wody połączona z odmulaniem dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voodo.pl podmiana wody i zadna chemia nic tu nie zdziała wiem miałem to samo miałem piekne rosliny pieknie rosły do puki nie nabyłem pielęgnic zebr co tylko pusciły nowe liscie po tygodniu były brązowe i gniły musiałem przenies rosliny do innego akwarium moze dlatego za mam ich troche za dużo wiem :zamieszany: ze za duzo ale co nikt ich nie chce 1pare i ok 130 małych ok 1,5cm może ktos chce nabyc tanio!!!!!!!!!!!!!!! Moze masz tez przerybienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbroiłem cały baniak ;o0 całkowita wymiana wody przepłukane dno, dodałem uzdatniacza + sera morena, roślinki (każdy listek) wyczyściłem gąbeczką oczywiście delikatnie... teraz będę trzymał kciuki. Tak poważnie pytając... jak często naprawdę podmieniacie wodę? myślałem że przy dużym kuble zewnętrznym można dużo rzadziej...

POZDRAWIAM

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...