Skocz do zawartości

Chory neon


RYBEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam chyba chorego neona innesa.Wszystkich jest ok 10 ,5 czerwonych i 5 innesa.Są w tym samym wieku i te innesy są dużo mniejsze od czerwonych.Niezauważyłem nigdy agresji w akwarium,a wczoraj wieczorem zauważyłem że jeden neon innesa patrząc na niego z góry jest wygięty w litere S z przodu tuż za skrzelami aż do płetwy grzbietowej jest jasny i chyba niema w tym miejscu łusek,a dziś rano wciąż atakował go inny neon innesa.Czyżby ten neon chciał go wyeliminować ze stada bo jest chory,czy on może odniusł takie rany w walce (tylko niewiem oco)POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygięcie mogło nastąpić w wskutek jakiegoś wypadku, zaatakowania przez inne rybki..

Równie dobrze może to być schorzenie kręgosłupa. Lordoza lub skolioza występuje przy niedoborze żywieniowym. Gdy ryby są karmione ciągle jednym pokarmem, który jest ubogi w witaminy i inne ważne substancje. Możesz o tym poczytać tutaj:

http://klub.chip.pl/akwaria/akk/artykuly/bledy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niewiem jaka to choroba,ale oprócz tych plam jest z nim wszystko OK.Jest żwawy nie chowa się,regularnie się odżywa. U innych ryb niema żadnych zmian,karmie je pokarmem SERA VIPAN I SERA VIPAGRAN jako urozmaicenie,dziś zmieniłem świetlówke na mocniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...