Skocz do zawartości

Jaka obsada do twojego akwarium?


Dżoker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę założyć taki temat z kilku względów i zaraz przedstawię z jakich. A mianowicie :

 

Gdy czytam ten dział non stop pojawiają się tematy z doborem obsady itp.

W taki sposób forum jest strasznie zaśmiecane niepotrzebnymi tysiącami tematów.

Chodzi mi oto, aby pytania dotyczące obsady do swojego akwarium, były pisane w tym temacie i będzie to jeden temat.

 

Ułatwi to przede wszystkim :

- Pracę moderatorom

- Nam a mianowicie szukanie obsad do litrażów akwariów jakie my posiadamy.

 

DLATEGO PROSZĘ MODERATORÓW O PRZYKLEJENIE TEGO TEMATU :)

I wtedy każdy kto by założył kolejny temat z obsadą był by zamykany i autora odsyłano by do tego tematu .

 

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator

Pomysł jest dobry i zyskał moją akceptację.

Jeżeli ktoś szuka obsady do swojego akwarium to proszę to robić w tym temacie. Jednocześnie przed napisaniem nowego posta proszę o przejrzenie poprzednich wypowiedzi. Bardzo możliwe, że ktoś wcześniej szukał już ryb do identycznego akwarium.

Ponadto posty nie na temat będą usuwane, a użytkownicy karani ostrzeżeniami.

Jeżeli w temacie kilka osób będzie pytało o obsadę jednocześnie, wypowiedzi z odpowiedziami proszę rozpoczynać od tego, do kogo kierowane są słowa (można przy tym użyć pogrubionej czcionki dla lepszej przejrzystości).

Proszę również używać opcji edytuj i nie pisać po kilka postów pod rząd.

 

edit: Tematy z pytaniami o obsadę założone przed moim rozporządzeniem mogą pozostać. Wszystkie prośby o dobrania rybek od daty napisania tego posta muszą być kierowane tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbrojniki nadają się akwarium co najmniej 100L (czy kto to w końcu zrozumie? :twisted: )

Więc mam akwarium 60l. i jaką obsadę mi polecacie,

do 60L, najlepsze było by:

*stadko neonków, do tego kilka kirysków na dno,

lub

*stadko brzanek sumatrzańkich

 

ale może napisz jakie rybki Ci się podobają i wówczas postaramy się coś wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa 100l 4 glonki pleco 6 narybek gupika dodać co?

jeżeli jeszcze raz ktoś użyje słowa "glonki" nie będę za siebie ręczyć :mrgreen:

 

Glonojady- jest to ogólna nazwa ryb które żywią się glonami, skąd mamy wiedzieć o jakie ryby Ci chodzi?

 

Ale opierając się o kobiecą intuicję wnioskuję że mówisz o zbrojnikach niebieskich, które dorastają do 15 cm. I Ty masz je 4 w 100L? Narażasz je na skarłowacenie. Dlaczego tak wiele osób oburza się, gdy ktoś trzyma welony w kuli, a na męczenie biednych zbrojników nikt nie reaguje :evil: Przecież one gdy dorosną już nie zajmują się "jedzeniem glonów" tylko podjadaniem pokarmu innym rybom.

 

Jeżeli oddasz co najmniej 2 zbrojniki niebieskie (?) będziesz mógł dokupić stadko np. neonków, chociaż ja radzę Ci raczej zadbać o ekipę sprzątającą, np.4 kiryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobrze,że powstał taki temat na forum.Mi też się to podoba.

No ale oczywiście mam pytanie.Mam akwarium 54 litry z filtrem,grzałką oświetleniem i różnymi innymi dodatkami.Chodzi tylko o to że nie dokońca wiem jaka może być obsada.Chciałabym danio,platki[jeszcze nie wiem do końca],mieczyki,może molinezje.Pomóżcie.

I jeśli możecie napiszcie jakie roślinki.

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybka 14 danio moga byc nawet polecam platki tez.domyslam ci ze molinezje ci sie podobaja ale troche do tego nie pasuja.duza ruznica temperatur danio najwyzsza jak lubi to 24 a molinezja 28.molinezja jest bardziej ryba stadna niz to sie wszystkim wydaje powinno sie je trzymac w sporej grupie.dobrze jest tez sypac im sol akwarystyczna.dotego rybka podatna na choroby.mieczyki rosna do dosc sporych rozmiarow a musisz pamietac o tym ze twoje akwa nie jest zbyt duze wiec nie moze byc ich duzo

 

ps.duzo ludzi trzyma czasem parke lub kilka sztuk molinezji i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to zaczynam jeszcze raz (niepotrzebnie założyłem poprzedni temat, bo taki już istnieje ^^). A więc chodzi mi o obsadę to akwarium 180l. Ktoś doradzi? :)

hej lam najlepiej jak podasz rybki ktore ci sie podobaja to wtedy ktos napewo napisze ci co do obsady.bo teraz to wyglada na to ze to my mamy ci wybrac obsade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale on napewno rośnie do 6 cm

bzdura!najmniejszy zbrojnik/glonojad osiaga 12 cm najwieksz 50-60cm

 

osiagnie 6cm jezeli w zamalym akwa ci zkarlowacieje

 

Nie zgodzę się najmniejszy zbrojnikowaty to otosek a ten nie dorasata nawet do 8 cm.

 

Widzę że jednak mój temet zyskał na popularności co mnie ogromnie cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam akwarium 60l

4 brzanki różowe

3 brzanki sumatrzańskie

1 brzanka trójpręga

2 żałobniczki czarne

2 glonojady

myślałem o zmianie kilku rybek, np żałobniczek i brzanka trójpręga - tylk na co? coś innego niż mam.

Ktoś może coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa 160L.

Co myślicie o takiej obsadzie?

Jestem otwarty na inne propozycje!

 

Neon czerwony 20

Pielęgnica kakadu tak myślę że 1 samiec 2-3 samice

Kiryski panda z 7-8

Zbrojnik niebieski mi się za bardzo nie podoba, karłowaty, kolumbijski też nie, lamparci tak, ale jest za duży! Poradźcie!

A pstrążenica marmurkowana?

Pekolcja pasiasta 2?

A Maczugowiec Smukły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może być taki skład?:

3-4 danio

1 platka

2 teleskopy

1 samiec gupika

3 samice gupika

2-3 neony innesa.

do akwarium 54 litry

może być, ale bez teleskopów. Są one z tej samej rodziny co welonki i tak jak one są zimnolubne o potrzebują akwa co najmniej 100L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...