Jump to content

Recommended Posts

No właśnie też mam taki zamiar cos takiego zamontować, może się ktoś wypowiedzieć?

Rozwiązanie na pewno niezłe i pod pewnymi względami lepsze od innych - kostka lipowa z czasem podlega wymianie z powodu zapchania, a atomizer jest trudny w czyszczeniu. Takie rozwiązanie pozwala na całkiem przyzwoite rozpuszczenie CO2 w wodzie, jednak nie potrafię powiedzieć czy sprawdziłoby się przy bimbrowni... Problemem może okazać się zbyt duży przepływ CO2 co ciężko jest ograniczyć bez tradycyjnej butli z zaworem :) Słyszałem też o rozbijaniu CO2 za pomocą filtra wewnętrznego małej wydajności, ale to już dla mnie w ogóle temat nieznany szerzej.

Rozwiązanie na pewno niezłe i pod pewnymi względami lepsze od innych - kostka lipowa z czasem podlega wymianie z powodu zapchania, a atomizer jest trudny w czyszczeniu. Takie rozwiązanie pozwala na całkiem przyzwoite rozpuszczenie CO2 w wodzie, jednak nie potrafię powiedzieć czy sprawdziłoby się przy bimbrowni... Problemem może okazać się zbyt duży przepływ CO2 co ciężko jest ograniczyć bez tradycyjnej butli z zaworem :) Słyszałem też o rozbijaniu CO2 za pomocą filtra wewnętrznego małej wydajności, ale to już dla mnie w ogóle temat nieznany szerzej.

Ferplast mixer - najlepsze rozwiązanie zarówno do bimbrowni, jak i do butli. Cena od ok 70PLN:

http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/thumbnails.php?sizeX=300&sizeY=300&img=images/ferplast/ferplast_mixer_new.jpg

ja mam kostke napowietrzającą ustawioną przy filtrze wewnętrznym który wciąga drobinki gazu do wirnika i jest git

ciekawy temat , a powiecie mi moze , czy zwykle napowietrzanie akwarium np kurtyną powietrzną dostarcza CO2 do wody czy nie ?? podobaja mi sie kurtyny powietrzne na calej dlugosci akwarium po tylniej scianie , mam zamiar taka zalozyc i nie wiem czy takie napowietrzanie dostarcza cos C02 do wody ?

ciekawy temat , a powiecie mi moze , czy zwykle napowietrzanie akwarium np kurtyną powietrzną dostarcza CO2 do wody czy nie ?? podobaja mi sie kurtyny powietrzne na calej dlugosci akwarium po tylniej scianie , mam zamiar taka zalozyc i nie wiem czy takie napowietrzanie dostarcza cos C02 do wody ?

Jeśli przez napowietrzanie rozumiesz to co ja - podawanie powietrza do wody, to raczej nie naCO2ujesz jej :shock:.

Zawartość CO2 w powietrzu wynosi ok 0,03% (zależy gdzie mieszkasz;) ), a tlenu ok 21% więc raczej za dużo CO2 w ten sposób nie podasz. Więcej rośliny i ryby wyprodukują.

dzieki za pomoc, w takim razie co kupic na początek ? zakładam akwarium, co doradzicie zebym zapewnil dobry start roślinkom ?

Sign in to follow this