Skocz do zawartości

jakich roślin użyć do dekoracji dna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, mam akwarium już od paru lat, nigdy jednak nie miałem ani czasu ani pomysłu na zasadzenie roślinek, oglądałem dziś dużo zdjęć i mam w związku z tym pytanie. Otóż jakich roślin użyć aby w efekcie wyszedł "chodnik" na dnie akwarium, przeglądałem trochę posty i tematy, jest sporo takich akwariów ale nie mogłem znaleźć nazwy roślin. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż sprawa wygląda następująco:

 

akwarium: 30 l

 

wymiary: 40x25x30

 

rybki:

- glonojad x1

- neonki x9

 

roślinki:

-sztuczne x2

 

dekoracje:

- skałka x1

- korzenie x2

 

podłoże:

-żwir czarny

 

Wiem że w tym momencie mogą posypać się negatywne komentarze że dla neonków to za mało miejsca, ale uspokajam że w przyszłym tygodniu odbieram akwarium ponad 100 l 80x35x40. Także chyba nie ma większego problemu że neonki narazie są w 30 l. Chodzi mi o roślinność w tym małym akwarium, chcę zobaczyć jak to będzie wszystko wyglądało i ewentualnie to mniejsze będzie służyło dla hodowli roślin i małych :) .

Może zakupie krewetki i bojownika do tych 30 l. Z tego co wiem bojownik potrzebuje dużo roślinności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki jak neonki ale ten glonojad....

 

Pewnie masz tam standardową pokrywę ze zwykłą żarówką 25W?

 

Jeśli tak to może coś takiego Ci się podoba:

 

Foto i aranżacja: przyjaciolka zenona

Dołączona grafika

 

Łatwe do zrobienia przy słabszym świetle i ciekawie wygląda taki domek dla bojka. Rośliny użyte to wgłębka przywiązana do płaskich kamieni za pomocą siatki i z tyłu sagittaria subulata. Rośliny niewymagające a efekt ciekawy. Możesz też wykorzystać mchy i inne wątrobowce przywiązane do płaskich kamieni albo wciśnięte pod siatkę tak:

 

Dołączona grafika

 

Jak przerośnie przez siatkę to tworzy właśnie takie trawniki jak na aranżacji powyżej.

 

Z trawnikowych niewymagających roślin jest jeszcze marsilea. Reszta trawnikowego ziela jak glosia, mały heniek, eleocharis, lileopsis, niskie zwartki czy niskie żabieniczki to już raczej lepsze światło, CO2, nawozy itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dziś po robocie wybiorę się do sklepu popatrzeć :) dzięki

Niestety obawiam się, ze tych roślin nie dostaniesz w sklepie. Są można powiedzieć... "niemodne" :zamieszany:

 

Poszukaj na allegro od akwarystów. Często rośliny sprzedawane w zoologikach nie nadają się do takiego słabego światełka więc weź to pod uwagę bo szkoda pieniążków wyrzucić. Koniecznie sprawdź przed zakupem jakie wymagania ma dana roślina. Spróbuj też wymienić tą żaróweczkę na energooszczędną ok 11W z cienkim gwintem (wtedy nie trzeba kombinować z elektryką) albo jak dasz radę to wymiana na świetlówkę 8W albo na żarówkę energooszczędną z dużym gwintem o większej mocy (np 13-18W).

 

 

Mod .Janusz.Zamykam temacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...