Jump to content

Akwa w szkole

Recommended Posts

taak, 4 zbrojniki w 100L... ciekawe jakie to zbrojniki :roll:

a poza tym, co do akwarium w szkole jestem jego 100% przeciwniczką, ryby nie mają tam odpowiednich warunków do życia, pełno dzieci pukających w szybę, karmiących je dużą ilością jedzenia, i wrzucających do wody różne dziwne rzeczy (w mojej szkole też było akwarium 8-) )

a co do obsady to tylko gupiki... ciekawa jestem jak jest z oświetleniem w weekendy, i karmieniem w święta, czy ferie...

Patrycja: roślinki są.

ewwa:to nie są zbrojniki tylko zwykłe małe glonojady tylko jeden jest pleco.Do naszej klasy nikt nie wchodzi a ludzie z naszej klasy nie pukają w szybe nic tam nie wrzucają a tylko ja karmie rybki i to umiarkowanie.

Oświetlenia nikt nie wyłancza w weekendy. co do ferii to każdy bierze jedną rybke a potem przynosi. Jak sie umie to i w szkole akwarium można mieć :D:P

dla mnie to jest zwykły sadyzm, wyławiać każdą rybkę z akwarium i trzymać ją w słoiku przez dwa tygodnie, bo przecież nie każdy ma w domu akwarium. Poza tym z tego co piszesz w weekendy nie jest utrzymywany cykl dobowy w akwarium, a jest on niezbędny to prawidłowego rozwoju rybek. To tak jakbyś miał cały czas dzień, albo cały czas noc...

p.s. korzystaj z funkcji edytowania postów 8-)

20 osób ( czy ile was tam jest) ma akwarium w domu? jakoś w to nie wierze ;) poza tym i tak jest to stres dla ryby, ciągle przenoszenie, zmiana warunków, parametrów wody no i towarzyszy. I chyba mi nie powiesz że sprzątaczka przychodzi w sobotę rano do szkoły aby włączyć oświetlenie, a wieczorem przychodzi je wyłączyć.. tak samo w niedzielę? :D

a święta Bożego narodzenia ( jakiś 2 tygodnie wolnego)

a święta Wielkanocy? (sprzątaczki w święta nie pracują ;) )

a 1,2,3, maja gdy wypadają razem z weekendem? (prawie tydzień wolnego)

no i jeszcze wakacje...

i kilka świąt by się znalazło ;)

p.s. wiem, że jestem czepialska i walcze z wiatrakami :D

jak dla mnie oddaj te nieszczęsne zbrojniki (niebieskie?). Będą się męczyć we 4 w tych 100L one dorastają do 15cm!!

Możesz kupić jakieś żyworodne rybki, albo stadko neonków. I kilka kirysków na dno.

• 2 weeks later...
  • 3 months later...

Co do oświetlenia żeby zachować cykl dzień i noc można zastosować automat do włączania i wyłączania światła koszt ok. 10-15 złotych i problem oświetlenia rozwiązany a co do karmienia rybek można zainwestować i zakupić automatyczny karmnik,który rozwiąże problem karmienia rybek w czasie dwu tygodniowych ferii i zaoszczędzi rybkom stresu natomiast nie wiem jak rozwiązać problem podmian wody w okresie wakacyjnym.

kupcie sobie dwa neonki(1samiczke 1 samca)będą wam się rozmnażać ;) i powstanie stadko ;)

a jak będzie za dużo to sprzedajcie kilka :):)

aha... same się nie rozmnożą jeśli wcześniej odpowiednich warunków do tarła nie zapewnisz :/

najlepiej dokupić gupików endlera :) w stosunku 2:1 samic do samców, to i rozmnożą się szybko i woźna na nowego mopa zarobi ^^ glonojady koniecznie do zlikwidowania.... te AQ jest za małe na zbrojniki! - na taką wielkość lepiej dać z 4-5 otosków... są małe ale czyszczą lepiej jak glonojady :mrgreen:

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...