Skocz do zawartości

Obsada 60l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

We wtorek mam zamiar zakupić 60 litrowe akwarium i zastanawiam się jakie zakupić rybki . Nie znam sie na tym bardzo dlatego proszę o poradę . Chciałbym miec w akwarium zarówno ryby mniejsze jak i większe . Spokojne jak i ruchliwe .

Piszę na forum i proszę o rade ponieważ nie wiem czy jest to możliwe i ewentualnie jakie rybki ze sobą by współgrały.

Pozdrawiam

 

TheDivineConspiracy: Przeniosłem temat i zmieniłem jego nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruchliwe - czerwonogłowki , daj z 10

spokojne - bojownik , daj samczyka

spokojne lub ruchliwe, różnie to bywa - kiryski , daj pandy albo karłowate, coś koło 6

 

i takim oto sposobem akwarium będzie miało rybki na dnie (kiryski) na środku (czerwonogłówki) oraz przy powierzchni (bojownik) ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60tka jest bardzo fajnym litrażem na start i pozwala na hodowanie całkiem ciekawych i ładnych rybek - choć może nie aż tak dużych jak sobie to wyobrażasz. Musisz jednak pamiętać o tym, że absolutnie nie możesz kupić jednocześnie akwarium i rybek razem. Akwarium ze żwirem, włączoną grzałką i filtrem musi dojrzewać koło 3 tygodni, nim będzie można wpuścić do niego jakiekolwiek ryby.

 

Ja nie będę oryginalny.

 

10 neonków inessa

5 otosków (mini-glonojady z wielkim apetytem :>)

samiec i dwie samiczki pielęgniczki borelli (dla każdej samiczki musi być kryjówka z korzenia albo kokosa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kolege co ma akwarium to poproś by filterek Ci na kilka dni u siebie odpalił i dał troszkę wody z podmiany. Wtedy da radę skrócić czas do wpuszczenia stworów. Jeśli nie masz takiej opcji to wypadałoby poczekać ze 3 tyg i zaopatrzyć się w specyfik sery nitrateminus czy jakoś tak. Co do temp wody - zależy co chcesz chodować. Z powyższych ok 25 - 27 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj jakies inne rybki jakie może chciał byś mieć np.neony gupiki kilka kirysków albo jeszcze razbory klinowe to są ryby dla początkujących sam od takich zaczynałem i było ok ;)

 

jeszcze inna propozycja

 

-20x neon innesa

-8x otosy lub 1x zbrojnik

-5x kirys spiżowy lub inny

-2x ramirezy parka lub 4x zmienniak plamisty haremiki

 

może się sprawdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić traszke albo coś

I może jeszcze żółwia do tego?

 

-20x neon innesa

-8x otosy lub 1x zbrojnik

-5x kirys spiżowy lub inny

-2x ramirezy parka lub 4x zmienniak plamisty haremiki

Żaden zbrojnik nie nadaje się do 60l!!! :evil:

 

Na sam początek poradziłbym ci hodować gupiki i np. harem bojownika. Warto jest zacząć od najłatwiejszych rybek, bo one wybaczą większość błędów w hodowli gdy się zaczyna. Mógłbyś tam spokojnie trzymać z 6 gupików - 2 samce, 4 samice lub same samce i bojownika razem z dwoma samicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wiele gatunków: wybierz niektóre z nich a my powiemy ci o ich ilości:

gupiki, neony, ramirezy, prętniki karłowate, razbory, dania, molinezje, zwinniki, mieczyki, zmienniaki plamiste, niektóre gurami (m.in. mozaikowy, dwuplamisty), otoski, kiryski, piskorki, brzanki ( tylko wtedy musiałbyś hodowac albo same brzanki, albo krótkoogonowe rybki, brzanki mają tendencję do obgryzania płetw). Które z nich wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wiele gatunków: wybierz niektóre z nich a my powiemy ci o ich ilości:

gupiki, neony, ramirezy, prętniki karłowate, razbory, dania, molinezje, zwinniki, mieczyki, zmienniaki plamiste, niektóre gurami (m.in. mozaikowy, dwuplamisty), otoski, kiryski, piskorki, brzanki ( tylko wtedy musiałbyś hodowac albo same brzanki, albo krótkoogonowe rybki, brzanki mają tendencję do obgryzania płetw). Które z nich wybierasz?

chciałbym

-- neonki

-- mieczyki

-- gurami

-- dania

-- molinezje

-- brzanki różowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje:

 

I

 

15xneon

1+2 gurami

1+3 mieczyk

+jakieś ryby przydenne (wybierz: otoski/ kiryski)

 

II

 

10x brzanka różowa

+ jakieś ryby przydenne

 

III

 

10xdanio

1+2 gurami

1+3 mieczyk

+ryby przydenne

 

a czy do I wariantu mogę zostawić jeszcze labeo i molinezje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labeo napewno nie. A co do molinezji, lepiej nie rób takiej "zupy rybnej" To już było za dużo. Lepiej gdy jest mniej rybek ładniej to się prezentuje, a rybki maja więcej przestrzeni życiowej dla siebie. A jesli ryby przydenne to jak już napisałem otoski, kiryski:

 

np.

5xotosek

6xkirysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...