Skocz do zawartości

Co i jak w mini iwagumi


Rekomendowane odpowiedzi

Natchniony sylwestrową nocą postanowiłem ponownie założyć krewetkarium. Ponieważ posiadałem już akwarium o wymiarach 25x25x25 (ok 16l) nieco żwirku i pozostałości aqua substratu mogłem na szybko coś tam wymodzić. W założeniu ma być to zbiornik "niskobudżetowy" i wymagający jak najmniej czasu w utrzymaniu i pielęgnacji.

 

Teraz troszkę o kosztach

Szkiełko było kiedyś zakupione na zamówienie ze zwykłego szkła float w cenie 45zł. Kamienie manten stone to

pozostałości z iwagumi i ryuboku, ale je zważyłem i wyszło ich 1,2 kg co daje ok 40zł. Zwir jakieś 3 do 10zł razem

z AS. Filterek to Aquel FAN MINI PLUS za 41zł. Ogrzewać wodę będzie jakaś malutka gorzałeczka za ok 20zł.

Podsumowując

Akwarium 45

Żwir 10

Kamienie 40

Filtr 41

Grzałka 20

Daje razem 156 zł. Myślę żę dało by radę zejść z kosztami do 120 ale to posiadałem na miejscu i tak wyszło. Celowo

na razie nie wspominam o oświetleniu bo chyba sam je zrobię i oprę na diodach. Ale zobaczymy.

 

Pracę rozpocząłem od wypłukania żwirku i kamieni. Celowo nie robiłem zdjęć garów, bo to chyba każdy umie.

 

Dołączona grafika

 

Na sam spód nasypałem ze 2 szklanki aquasubstratu i zasypałem żwirem formując centralnie górkę jako podstawę dla

kamieni. Po co AS pod spodem? Ano między kamolami posadzę sitowie, dokładnie na środku, a że żwirek jest jałowy, to

troszkę wzbogaconego podłoża się przyda.Poukładałem kamienie, Dodałem tło z czarnego brystolu i oto co wyszło.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jeśli można dalej kontynuować temat to zapraszam na część drugą ( jak tylko dopadnę rośliny) pt Mocowanie mchu i gałęzatki tak aby po akwarium się nie walała.

 

Aha i planowane rośliny to:

Gałęzatka

mech

Sitowie

 

Pozdrawiam

Sebastian

 

P.S. Mam nadzieję, że temat komuś się przyda

P.S.2 Poszperam na necie i podam linki gdzie można zakupić podane rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popatrz na allegro: http://www.allegro.pl/item863312335_naj ... _h_2w.html

 

Kaskada zawstydziła takashiego amano i obaliła mit o drogich akwariach nature :D

Czy ja wiem czy taki temat jest konieczny jak ktoś będzie chciał to sam znajdzie

inspiracje i wykona takie coś :) Może się to komuś przyda trzymam za to kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...