Skocz do zawartości

Czy mam zgodną obsadę ryb?


nataliaanna22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam akwarium 200l.Chcialbym dowiedziec sie czy moja obsada ryb jest w porzadku:

-6x-skalar

-10x-zwinnik jarzeniec

-18x-neon czerwony

-2x-zbrojnik niebieski

-3x-kirysek albinos

-3x-kirysek sterby

-3x-kirysek panda

-2x-zabka

-2x-krewetka red cherry

czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz trochę za dużo skalarów zostaw ze 2 parki.

akwarium masz piekne ale jak mozesz mi doradzac w sprawie mojego akwarium skoro kupiles dwa kiryski i nawet nie wiesz jak sie nazywaja (Czytalem twoje pytanie na forum) Poza tym w żadnej literaturze nie ma czegos takiego jak kirysek gujanski, co najwyzej moze pochodzic z gujany. Masz tylko 40l wieksze akwarium od mojego a niektore twoje ryby to giganty np.plecostomus ,9 skalarow,gurami,zupelnie nie rozumie twojej rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) ja też mam akwa 200 litrów ze skalarami to zobacz jaką mam obsade...co do twojej to powinna być taka aby bylo ok :

2x skalar (parka)

20x zwinnik jarzeniec lub neon cerwony (będzie lepszy efekt jak będzie jedno stado fajnych ryb)

2x zbrojnik niebieski lub 6x otosek (uprzedam pytania -szybko uciekają i skalary ich nie dorwą wiem bo mam)

10x kirysek albo panda albo albinos albo sterby LUB 5x kirysek sterby i 5x panda itd.

2x pielęgniczka ramireza albo 3x kakadu

5x krewetek Amano

żabki bym oddała i kupiła np. parke pielęgniczek ramireza lub harem kakadu

krewetki red cherry zamień na Amano gdyż skalary zjedzą red cherry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam atlas akwarystyczny i było tam kirysek gujański jest bardzo podobny do trójpręgiego.a oto ten atlas.

Dołączona grafika

a już mówiłem że mam tyle skalarów bo czekam aż dobiorą się w pary, powiedziałem moja opinie na temat twojej obsady i tyle a co do plecostomosow to jeden w najbliższym czasie sprzedaje do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra staram sie sluchac rad i postaram sie tak zrobic.Zmniejsze ilosc skalarow, ale najpierw musza dorosnac i dobrac sie w pary.Na wszystko potrzeba troche czasu.Sprubuje zbudowac taka obsade:

-20x-neon czerwony

-2x-skalar(jedna dobrana parka)

-2x-zbrojnik niebieski

-5x-krewetka amano

-2x-zabka karlinka

-10x-kirysek panda

-2x-pielegniczka ramireza(parka).Myslalem takze nad haremem pielegniczek kakadu, ale czytalem, ze potrafia byc

agresywne wzgledem innych ryb, wiec z kakadu dam sobie spokój.

Jak wyglada taka obsada? Prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...