Jump to content

Roślinki,trawnik


Recommended Posts

Ale o jakiej mocy masz tą świetlówkę? Czemu akurat trawniki kryptokoryna nisko pienna też może robić za trawnik u mojego kuzyna fajnie zarosła mu dno i super to wygląda i kryptokoryna jest cieniolubna czyli nie potrzebuje dużo światła jak trawniki lub mchy które go potrzebują bardzo dużo więc jeśli kupisz trawnik do tak słabego oświetlenia i nie bedziesz stosowal nawozów lub CO2 to trawnik będzie rósł bardzo wolno lub się zmarnuje!

Link to comment
Share on other sites

Co2 możesz podawać na dwa sposoby bimbrownia własnej budowy tania jedynie co potrzebujesz to kilka butelek i wężyków. A drugi sposób to kupno butli z gazem , dyfuzora , zaworków itd. ale to już kosztuje od 350zł w góre .

Link to comment
Share on other sites

Przy 1x15W można się pokusić o obsadzenie pierwszego planu marsileą albo sagittarią. Też ładne roślinki a niewymagające. Z roślinami z allegro trzeba uważać i patrzeć co się kupuje bo czasem po prostu "zestaw" nie jest warty funta kłaków.

Można dołożyć świetlówkę albo i dwie ale to już wiąże się także z dozowaniem nawozów płynnych i CO2 bo zbiornik nabiera takiej przemiany materii, ze sam się nie wyżywi i trzeba go dokarmiać.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...