Skocz do zawartości

czy komoda wytrzyma 200l


Michas21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam pytanie czy komoda zamieszczona na zdjęciu poniżej wytrzyma nacisk 200l akwarium. Czytałem wcześniejsze posty ale chciałbym żebyście wypowiedzieli się na temat tego modelu komody i zwrócili uwagę na nóżki na których stoi-są z plastiku. Może jeszcze podam wymiary komody 141x99x44 (długość x wysokość x głębokość). Blat i podstawa fabrycznie mają grubość 22mm a reszta 16mm. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nóżka na środku ale dodatkowo dałem 2 taśmy klejące zwinięte na rolce (poziomo) te takie brązowe może wiecie o jakie mi chodzi. to jak mam robić wyciągać te nóżki czy zostawiać, bo gdzieś inni użytkownicy pisali że jak się wyciągnie nóżki to też niedobrze bo nie można wypoziomować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nóżka na środku ale dodatkowo dałem 2 taśmy klejące zwinięte na rolce (poziomo) te takie brązowe może wiecie o jakie mi chodzi. to jak mam robić wyciągać te nóżki czy zostawiać, bo gdzieś inni użytkownicy pisali że jak się wyciągnie nóżki to też niedobrze bo nie można wypoziomować.

no dokładnie z poziomowaniem będzie problem jak odkręcisz te stopki , ja stawiałem teraz baniak o większej pojemności i stopki zostały ( no tylko że są plastikowe ) poszukaj gdzieś stopek z metalowym gwintem i wymień , co do tej taśmy hm nie jest to super rozwiązanie lepiej podłożyć jakieś kawałek drewna jak już wypoziomujesz tą szafkę odmierz dotnij i podłóż w miejscach gdzie są płyty pionowe te od szuflad i pamiętaj sprawdzaj poziomicą jak będziesz nalewał wodę czy wszystko oki :)

:arrow: w razie czego jak coś nie tak na poziomicy będziesz mógł poprawić będziesz wiedział co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska ale pierdzielicie głupoty... O wiele większe baniaki stoją na nóżkach z tworzywa!!! Po raz kolejny podaję przykład wszystkim znanego ahaeda... viewtopic.php?f=40&t=7217&p=75125&hilit=blumotion#p75125 ;) Jedna taka nóżka kosztuje 1.50zł/szt więc żaden koszt. Bez nóżek nie wypoziomujecie komody, a im większy litraż tym większy znaczenie poziomów! Ta zasada jest wprost proporcjonalna! Żeby nie wyglądało nieludzko do tych nóżek są klipsy do których można przykręcić cokół z płyty i cacunia. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dzieki hipcio, bo już nie mogłem na to patrzeć ;).

 

Do założyciela tematu:

idziesz do castoramy albo czegos takiego, kupujesz 8 nóżek. Przykręcasz po bokach oraz pod pionowymi wzmocnieniami. Przypuszczam, że tył szafki to 3mm hdf, więc dokładasz tam(pomiędzy boki) wzmocnienia. Wzmocnienia te (pod blatem) zapobiegną wyginaniu sie blatu oraz złożenia się szafki "na bok". Zalewasz akwa kontrolując wszystko poziomicą. Docinasz cokół z płyty 18mm i dokładasz pod szafkę. Zapewni to dodatkowe wzmocnienie stopek. I tyle ;), cała filozofia ;).

 

 

Ps:ecik:

te stopki, które ja mam mają nośność około 50-80kg na sztukę ;). To nie sa nóżki, które dają w ikei ;). 8x50kg= 400kg . Da spokojnie radę. Ewentualnie można dać dwie śruby do ściany aby zapobiec ewentualnemu chwianiu się szafki ze zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...