Skocz do zawartości

[45l] Filtr zewnętrzny, jaki najlepszy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 45 litrów i zamierzam zakupić jakiś filtr zewnętrzny. Proszę o propozycje dobrych filtrów do takiego litrażu i informację dot. optymalnego przepływu (l/h) do tego litrażu.

 

Moje wymagania:

a) Wydajna filtracja (ale nie za duży ruch wody)

b) Wygodne czyszczenie

C) Używane przez Was i mające dobrą opinię, sprawdzone "na własnej skórze"/

 

Zastanawiałem się nad Eheim Classic 2211+ (300 l/h), ale nie wiem czy nie zrobi z akwarium jakiegoś strumienia.

 

Dołączona grafika

Eheim Classic 2211+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 45 litrów i zamierzam zakupić jakiś filtr zewnętrzny. Proszę o propozycje dobrych filtrów do takiego litrażu i informację dot. optymalnego przepływu (l/h) do tego litrażu.

 

Moje wymagania:

a) Wydajna filtracja (ale nie za duży ruch wody)

b) Wygodne czyszczenie

C) Używane przez Was i mające dobrą opinię, sprawdzone "na własnej skórze"/

 

Zastanawiałem się nad Eheim Classic 2211+ (300 l/h), ale nie wiem czy nie zrobi z akwarium jakiegoś strumienia.

 

Dołączona grafika

Eheim Classic 2211+

na pewno wybór ze 200 razy lepszy od mini kani

ps ostatnio kupiłem używanego eheima 2011 ale nie mam węży jeszcze i uszczelka jest stara więc nie będę się wypowiadał na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam eheima 2213 wiekszy niż ty chcesz,ale się wypowiem.

Kupiłem go używanego z wężami i wkładami,brakowało tylko deszczowni(czyli kompletny :D )

Zastrzeżeń do niego nie mam,chociaż przydała by się pompka do zalewania filtra,ale samemu też się da :) Jest naprawdę cichy i solidny :) Kupując Eheima można spać spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - czy takie przykręcenie zaworem nie psuje filtra?

Tak jak pisze kolega wyżej, nie psuje filtra. Może (ale nie musi) jedynie powodować odrobinę głośniejszą pracę filtra. A jak się zapcha brudem ze zbiornika, to będziesz mógł otworzyć zawory na maxa.

A propos zaworów. Regulację przepływu można robić TYLKO na wężu wylotowym. Jest o tym napisane w instrukcji. A jeżeli producent to przewidział, tzn. że zmniejszenie przepływu nie wpływa negatywnie na pracę i żywotność pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwolennik czyszczenia biologicznego ;). Filtracja to chyba najbardziej niebezpieczny temat w akwarystyce - ile osób tyle sposobów. Osobiście zamierzałem czyścić co jakiś czas dolną warstwę (wstępne), ale nad tą koncepcją się zastanowię.

 

Teraz tak, bo jakoś nie ma tej informacji: czy w 2211+ jest kilka takich wkładanych koszyków, czy po prostu się wkłada? Wydaje mi się, że po prostu się wkłada, ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwolennik czyszczenia biologicznego ;). Filtracja to chyba najbardziej niebezpieczny temat w akwarystyce - ile osób tyle sposobów. Osobiście zamierzałem czyścić co jakiś czas dolną warstwę (wstępne), ale nad tą koncepcją się zastanowię.

 

Teraz tak, bo jakoś nie ma tej informacji: czy w 2211+ jest kilka takich wkładanych koszyków, czy po prostu się wkłada? Wydaje mi się, że po prostu się wkłada, ale nie jestem pewien.

są takie 2 krateczki na górę i dół między które daje się media filtrujące

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...