Skocz do zawartości

[200L] Pielęgnice


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak juz pisałem , to pierwsze tarło było... nie musiało, i nie wykluło sie nic :)

Korzeń kupiłem nowy , jeden bardzo duży , nie tonie , więc jest wstawiony do baniaka byle jak , byle by był zanurzony

Zrobiłem tło strukturalne oraz przyniosłem dziś ok. 60-70kg piachu , jutro może będę zmieniać podłoże... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja :!:

Co tu gadać , "trochę" się zmieniło , zmobilizowałem się , i przyniosłem piach , kupiłem dopiero jeden korzeń (dokupie jeszcze więcej),zrobiłem tło strukturalne oraz poprawiłem szafkę ,która krzywo stała przez co się lekko ruszała.....

Z ryb nie ma zmian , niebieskołuskie ustaliły jako swój teren około 1/3 zbiornika , po reszcie zbiornika pływają sporadycznie , bardzo są płochliwe , co mnie nie dziwi .Całe swoje życia pływały w zarybionych baniakach , teraz nagle są same.. planuje kupić jeszcze 1 parę pielegnic .Jaką ? zobaczycie :P to niespodzianka :)

Dobra , wiem że i tak wolicie foty :P więc czas na nie ;)

 

Tutaj jeszcze baniak z starym podłożem,tłem ,ale z dodanym korzeniem

Dołączona grafika

 

 

Tutaj już z piachem , ustawionymi korzeniami - gotowe do zalania

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Plany trochu się zmieniły , przy niebieskołuskich da się utrzymać rośliny, o ile są dobrze zabezpieczone przed wykopaniem , nie będę chyba kupował pielęgnic roślinożernych, tak więc możliwe że w baniaku zagości jakaś żabienica amazońska , no i pistia bądź limnobium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopie... Wygląda tragicznie :!: Gorszego BW w życiu nie widziałam :roll: To tragedia, gorsza niż zatonięcie Titanica.... Co to w ogóle ma być? Piasek do wymiany, masz złą granulację, prezentuje się jak nie powiem co. Wymień piach na granulację mniejszą o 0,001cm... No i czysty ma być a nie jakieś czarne kupska na nim teraz widać... Poza tym to czemu ta woda taka brzydka zielona? Szyb nie umyłeś, czy co? Szyby się myje a nie wietrzy!! Do tego to ułożenie korzeni... Nie no załamka.... Po prawej stronie wybudowałeś chatkę Indian :zamieszany: Nie wiedziałam, że pielęgnice lubią takie chaty... Dżizas, to już im lepiej zamek postaw, przynajmniej ładniejsze i nowocześniejsze będzie :roll: Po lewej też widzę, że jakąś altankę stawiasz dla Indianiątek... A ten duży nowy korzeń, to wygląda jak penis w zwisie... Poracha kompletna... Weź skombinuj jakieś dłuższe korzenie a te z chatek to sobie daj do mniejszego baniaka. Jedyne co mi się podoba to tło. No i ryby też. Reszta do wymiany :!: Weź to ogarnij bo jeszcze trochę a pawia puszczę patrząc na ten baniak :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopie... Wygląda tragicznie :!: Gorszego BW w życiu nie widziałam :roll: To tragedia, gorsza niż zatonięcie Titanica.... Co to w ogóle ma być? Piasek do wymiany, masz złą granulację, prezentuje się jak nie powiem co. Wymień piach na granulację mniejszą o 0,001cm... No i czysty ma być a nie jakieś czarne kupska na nim teraz widać... Poza tym to czemu ta woda taka brzydka zielona? Szyb nie umyłeś, czy co? Szyby się myje a nie wietrzy!! Do tego to ułożenie korzeni... Nie no załamka.... Po prawej stronie wybudowałeś chatkę Indian :zamieszany: Nie wiedziałam, że pielęgnice lubią takie chaty... Dżizas, to już im lepiej zamek postaw, przynajmniej ładniejsze i nowocześniejsze będzie :roll: Po lewej też widzę, że jakąś altankę stawiasz dla Indianiątek... A ten duży nowy korzeń, to wygląda jak penis w zwisie... Poracha kompletna... Weź skombinuj jakieś dłuższe korzenie a te z chatek to sobie daj do mniejszego baniaka. Jedyne co mi się podoba to tło. No i ryby też. Reszta do wymiany :!: Weź to ogarnij bo jeszcze trochę a pawia puszczę patrząc na ten baniak :mrgreen:

hyhyhy :D I o takim motywowaniu mówiłem :D hehehehe :D ... spokojnie , zmiany beda , jak tylko jakiś korzeń się trafi , to wsadzę do baniaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiochę odwalasz jakich mało. Wstyd, brud i nędza. Zrób coś z tym bo na takie padło, to nie można patrzeć... I co Ci z tego, że się znasz na pielęgnicach jak mało kto, jak im jakieś chatki śmieszne budujesz? Że niby nawiązanie takie do Ameryki tak? :zamieszany: :mrgreen: hyhyhyhyhyhy

 

 

 

ps. Play.... jeszcze chcesz motywacji?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób restart, ryby wypuść do wisły, tam będą miały lepiej. I weź się za hodowle gupików.

Że niby nawiązanie takie do Ameryki tak? :zamieszany: :mrgreen:

Przecież Indianie pochodzą z Ameryki :zamieszany: :lol:

 

Mei cudownie skomentowała twój baniak ;)

Podpinam się pod Jej słowa :mrgreen:

Dzięki wszystkim :D

 

edit: dobra , koniec motywowania :P .. bo za jakis czas wezme naprawdę to do siebie i rybki wydam a baniak zlikwiduje :mrgreen::mrgreen: hehehehe

 

teraz napiszcie serio co myślicie :) ... czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, ale zmień trochę ustawienie korzeni. Może zrobisz coś takiego, że korzenie tak "zwisają" z góry. I dodaj jakiś drobny akcent zieleni. Ale o tym już pisałeś.

Wrzuć też kilka szyszek olchy, by woda się ładnie zabarwiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłopie... Wygląda tragicznie :!: Gorszego BW w życiu nie widziałam :roll: To tragedia, gorsza niż zatonięcie Titanica.... Co to w ogóle ma być? Piasek do wymiany, masz złą granulację, prezentuje się jak nie powiem co. Wymień piach na granulację mniejszą o 0,001cm... No i czysty ma być a nie jakieś czarne kupska na nim teraz widać... Poza tym to czemu ta woda taka brzydka zielona? Szyb nie umyłeś, czy co? Szyby się myje a nie wietrzy!! Do tego to ułożenie korzeni... Nie no załamka.... Po prawej stronie wybudowałeś chatkę Indian :zamieszany: Nie wiedziałam, że pielęgnice lubią takie chaty... Dżizas, to już im lepiej zamek postaw, przynajmniej ładniejsze i nowocześniejsze będzie :roll: Po lewej też widzę, że jakąś altankę stawiasz dla Indianiątek... A ten duży nowy korzeń, to wygląda jak penis w zwisie... Poracha kompletna... Weź skombinuj jakieś dłuższe korzenie a te z chatek to sobie daj do mniejszego baniaka. Jedyne co mi się podoba to tło. No i ryby też. Reszta do wymiany :!: Weź to ogarnij bo jeszcze trochę a pawia puszczę patrząc na ten baniak :mrgreen:

Mei! Kocham Cię! :mrgreen:

Plej, przykro mi, ale ja muszę podłączyć się do tego co napisała mei... bez wygłupów... to naprawdę wygląda tragicznie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten duży nowy korzeń, to wygląda jak penis w zwisie...

omg przecież to jest rozgałęzione...

wrocławianie zawsze mnie dziwili i fascynowali xD

ale bez ot

akwa podobne jak reszta twoich - nędza - ale masz jeszcze szanse - dam ci radę którą już kiedyś komuś tu dałem - wylej wodę a mokrym piasku i kamyczkach posadź rzeżuchę - zrobisz biznes bo święta idą ;)

 

ps:

czy naprawdę trzeba włożyć drewnianego wała do akwarium zęby ludzie zwrócili na nie uwagę ?

 

pis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjj ludzie :P Ja napisałam to co napisałam, bo Play potrzebował motywacji a on to akurat taki typ człowieka, którego motywuje ostre besztanie :D Temu baniakowi dużo brakuje ale powoli zacznie nabierać lepszego wyglądu. Kwestia czasu i kasy ;) Wygląd wyglądem ale zwróćcie uwagę, że ryby i tak mają u niego jak w raju. Są karmione różnorodnym jedzonkiem, mają czysty, duży i zadbany zbiornik. A to przecież najważniejsze ;) (tu słówko do Łukasza: post z Wisłą był cholernie głupi). Wygląd jest dla nas a parametry i inne czynniki są ważne dla ryb. Bo rybie przecież wisi, czy ma w baniaku Tipi, zamek, czy też pierdzącego nemo... Ale, że jednak jest to galeria, więc również oceniamy ten wygląd. Tylko dawajmy tu jakieś konkretniejsze pomysły a nie wszyscy piszecie to samo, czyli "za mei: baniak do duszy". Ja koledze napisałam swoją wizję, może ktoś z Was ma inną, lepszą? Piszcie konkrety a nie takie ogólniki. To samo się tyczy innych galerii. Niedługo jak znajdę więcej czasu, to powywalam wszystkie posty, które nic nie wnoszą...

 

 

 

ps. Trot, ja nie jestem wrocławianką, ja tu tylko mieszkam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhyhyh ;) ... Powiem tak :P jak wiadomo , zdjecie a real , to różnica.A teraz coś... jak baniak był z roślinami , to wam sie podobał , ale jak zmieniłem na "BW" znajomi się teraz zachwycają :D .. zaś Wam nie pasuje :D:lol: wiem wiem , tutaj pasjonatów "BW" nie ma :P i podobać się wam nie musi , aczkolwiek , poza tekstami "dołóż drewna..." potrzebuje innych porad , gdyż to oczywiste że korzeni dużo jeszcze dojdzie , do tego jeszcze żabienica 1 czy 2... oraz pistia/limnobium ... to da klimatu.Baniak potrzebuje czasu , i znów przypominam , nie mam 1, czy 2 baniaków , mam teraz 6.... a nie mam stałej pracy :oops: , co się trafi to biore.. ale to dorywczo.Oczywiście nie obrażam się ;) , bo nie po to wystawiłem baniak w galerii , by nie przyjmować "na klatę" opinii tych pozytywnych , jak i negatywnych , ;) ale proszę Was o jedno , jak już coś piszecie , to nie piszcie tekstów typu :"Mei , dobre " "dobrze powiedziałaś Mei" itd.... tamten post został napisany po wcześniejszym uzgodnieniu , to był specjalny "motywator" :twisted:a Wy nic nowego nie wnosicie , sorry , ale nie lubie takiego syfu .Ogólnie zdjecia dodałem po to , byście zobaczyli że baniak idzie do przodu , ale z tego co widzę , to tylko Shan , i Mei to zauważyły :| .Szkoda,no ale cóż ... z każdą aktualizacją powinniście widzieć zmiany , dlaczego ? :?: nie robię aktualek jeżeli w baniaku nic się nie dzieje (patrz topic 84L zebry..) :!: albo... widzicie zmiany , ale Wam się nie podobają , smutne , bo trochu sie namęczyłem tamtego dnia by zrobić to , co teraz jest na zdjęciach.Nooo aleeee :mrgreen: mi już teraz się podoba :mrgreen:.Co dopiero jak dodam w/w drewna oraz roślin :D ... łoooo , mam wizje , ale przecież nie dostane na giełdzie/w sklepie korzenia idealnie takiego jakiego bym chciał , co znajdę i mi się spodoba , to kupie , o ile będę mieć kase :lol: wtedy zrobię aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play, nie łam się, powoli będzie git majonez ;) A może ktoś jednak wpadnie na super pomysł dla Ciebie i tu napisze? :D Póki co, jedna wielka prośba. Wstaw tutaj fotki tych swoich pięknych szczęśliwych rybek :) Są śliczne i warto się nimi tu pochwalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pięknie - te ryby są jakby stworzone do tego zbiornika. Miękki klimat korzeni, jasnego piasku wraz z białymi glonojadami i tym wąsaczem jest niesamowity. Za pielęgnicami nie przepadam - ale moje ogólne wrażenie jest na 5+ :D Jestem pod wrażeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...