Jump to content
Sign in to follow this  
Pley

[200L] Pielęgnice

Recommended Posts

Fajnie by było, gdyby rivulatusy mi się podobały - mam pulchery, ich ładniejsze kuzynki i pasuje mi to.

Jedyne akary jakie dodam do 329, to Maronka, ew. w ostatecznosci cos większego (diadema), ale na pewno nie rivulatusy, oj nie.

A to takie dziwne ?

Niczym nie fascynują i w dodatku większość ryb wyrasta na brzydkie nieproporcjonalne rybska z wielkim guzem tłuszczowym.

Osobiście uważam że GT jest ładniejszy od błękitnej,może dlatego że u mojego nie wyrósł guz a ma ponad 20cm(jeżeli chodzi o samce).Samice ładniejsze są błękitne.Zresztą co człowiek to opinia...

Pely dobry jest - nie podobają mu się ale na nie namawia ;) Ja widziałem bardzo wyrośniętą parę (grubo ponad 20cm) w Kakadu we Wrocku i wyglądały oszałamiająco. No i nie miały wielkich garbów. Ciekawe od czego to zależy? google pokazuje różne fotki - z garbami i bez.

Ja dziś kupiłem cztery sztuki. Jeden miał być 100% samcem ale to jakiś psychopata. Ma nieco ponad 5cm a gania wyrośnięte mieczyki, dojrzewające skalary i nawet kiryski. Ale te ostatnie to wygląda jakby chciał upolować. Widziałem już jak połykał kilka dorosłych krewetek RC które uprzednio wypłoszył z zarośli. Green terror to najwłaściwsza nazwa :)

Wcale nie rosną im guzy tłuszczowe przynajmniej ja jeszcze nigdzie na real niewidziałem takich okazow sam je mam i tez nie maja guza.Gdy kupisz maronki zrób fotki

e gregor - Zaproponowałem Tobie te ryby, bo wiem, że Ci się spodobają ( ja jestem jakimś odskokiem od wszystkich ostatnio :P) i super pasują na tle zieleni - dowód

Witam , otóż nie chce zakładać tego tematu , bo sie wstydzę ;) ale to jest warunek aby Mei pokazała swój baniak :cry:

A pokazała? chciałbym zobaczyć

;) Nie wiedziałem jak wygląda porządne akwa ;) patrząc na wszelkie wasze akwa to wiadomo:---> jestem zainspirowany. teraz jak zobaczyłem BW pley'a to marzę o takim.

A teraz? tak mnie akwarystyka wciągnęła że aż chcę założyć nowy baniak :zamieszany: :zamieszany: .....

Co do akwarium to jest piekne, ale i tak wolę twoje BW

Znowu tarło - mam wyjątkowo płodne rybki!

Dziś już młode się wykluły, więc za pare dni zaczne je karmić

Dołączona grafika

Gratulacje. Tylko pewnie się zastanawiasz co z nimi wszystkimi zrobisz. ;)

A. pulcher jest stosunkowo trudno dostępną rybą w polsce- rozprowadze je tu i tam, na pewno ktoś bedzie chciał kupić, a wysyłam PKS

Spora rośnie. Gdybym miał większy baniak....

W zasadzie od czerwca zakładam głupie 54l. Nie wiem kiedy w końcu z nim ruszę.

Duża, ale mniejsza od rivulatusa. Moim zdaniem pulchery były strasznie nie doceniane, co teraz odbiło się na tym, że nie ma ich w ogóle.

Mam piękną, czystą parkę, więc na pewno ludzie kupią te cuda

Pulchery to piękne rybki ;)

Sam kiedyś miałem parę,potem miałem ich stadno okazało sie że to bardzo płodne pielęgnice :P

Mało tego żaden zolog ich nie chciał kupić :zamieszany:

A ostatnio ich szukałem do 250l i nigdzie ich nie mogłem znaleść :evil:

Baniak przyjemny dla oka,Pzdr ;)

A jak miewają się Piaskowe ?

Wszystko oki, też teraz planują tarło.

Nie przesadzacie troche z tą niedostępnością pulcherów?U mnie(Mazury) kolo co jakiś czas przywozi z giełdy błękitne.Niedawno na forum jeden oddawał za darmo dorosła parkę i nikt nie chciał.W/g mnie to piaskowe są bardziej niedostępne.Żeby nie było OT to gratuluje tarła :D

Mi też się wydaje że przesadzają. Jak szukałem rivulatusów to wszędzie były tylko pulchery. Nawet byłem na giełdzie na świebodzkim, gdzie sprzedaje się głównie gupiki po 1zł za sztukę, mięli akary błękitne.

Zmieniam koncepcje zbiornika, biotop, ryby i szafke pod baniaczkiem.

Temat do zamknięcia, nową edycje pokaże w nowym temacie :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this