Skocz do zawartości

[200L] Pielęgnice


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nic się nie zmieniło z wystroju.

Obsada:

 

- 1+1 Akara piaskowa

- 1+1 P. Zebra ksantoryczna

- 4 Pawiookie 6-7cm (2 białe, 2 czarne- na tymczas, niedługo bedzie wiekszy baniak :) )

- 4 archocentrus sp. - jakaś mieszanka, obstawiam sajica + zebra, co z tego wyrośnie, czas okaże, jak coś to dostaną swój odzielny baniak

 

- 2+1 kiryśnik

 

 

Szukam akar błękitnych, może rozmnożyłbyś swoje i na wiosne wysłał pare młodziaków, noo chyba, że dorosłą pare masz na sprzedaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Daje zdjecie akwarium. Jak widać, jest bez zmian.

Zebry robią rozpierdziel w akwarium, mają młode.

Nadal szukam tego trzeciego gatunku ryb, bo akary od Łukasza nie doszły do mnie, wiec niestety są pewnie juz martwe...

 

A. sp :) Na zdjeciu nie widać pręgi na płetwie grzbietowej, ale widać te błyszczące punkty na brzuchu i ciekawy wzór "zebry"

 

Dołączona grafika

 

Zebry samiec i młode

Dołączona grafika

 

Akwarium

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chwilowo w zbiorniku jest rewolucja.

Samiec zebry zabił samice- do wydania, z parki severumów które miały iść do 320L został samiec - idzie do wydania, mam też chwilowo tutaj samice salvini (18cm) - do wydania, 2 pleco, heńka i parke Akar piaskowych.

 

Jako, że nie bede miał ryb roślinożernych, to chce spróbować z lekkim akcentem zieleni. Na zdjęciu będzie widoczne pierwsze podejście.

 

 

Jak plecomy, heniek i jego przyszła Panna ( niedługo przybędzie - Dzięki Sławek) pójdą do swojego baniaka to obsada w tym zbiorniku będzie wyglądać następująco :

 

1+1 Akara Piaskowa

1+1 Akara Błękitna

1+1 ??? - myślę nad Meeka, Elioti, lub inną piękna nieroślinożerną pielęgnicą

2+1 K. Czarnoplamy

 

Dołączona grafika

 

Co myślicie?

Rośliny dodane to - C. pontederiifolia i nurzaniec wielki, myślę nad dodaniem jakichś anubiasów lub zamiast zwartek żeby dać żabienice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego---jest super :o

Wiesz moim zdaniem jak na te korzonki dał byś jakiegoś anubiasa,ze dwa rodzaje,powiedzmy różnej wielkości----normalnie malinka.

Właśnie z lewej strony roślinkę bym wyautował ,a zapodał bym anubiasa--takiego z wyższych"anubiasa cofeifolia".Z prawej bym tylko dołożył "anubiasa nana" ---nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś hipokrytą Łukaszu. Ja kolego miałem Niebieskołuskie, zebry i akary piaskowe, niebieskołuskie wydałem, bo zbyt bardzo prały mi akary, zebre wydaje samca, bo zabił samice, więc co to za zmiany?

 

Przypomnij sobie ile razy Ty zmieniałeś obsady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zaśmierdziało to hipokryzją, ale nie chodzi mi o to. Zobacz miałeś już tam miodowe, salvini, severki masz teraz, samca szmaragdowej. Itd. ja cie nie krytykuje absolutnie, ale napisałem że to wywołuje stres u ryb. Co do mnie? To obsady już nie zmieniam i nie zmienię. :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Albinotyczny samiec Zebry ładny, ale jednak pasiaki są bardziej w moim guście :) . U Ciebie w akwa jednak taki "blondynek" ładnie się wyróżnia spośród innych ryb.

Wstaw zdjęcia tych nowo zakupionych Zeberek...chętnie zobaczę.

 

Samo akwarium z roślinnością już wygląda cudnie...wcześniej mniej mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i jak widać słomiany zapał.

Połączenie rośliny + pielęgnice odpada wraz z dodaniem zeber do zbiornika.

 

Pielęgnice te kopią tak cholernie, że połowa zbiornika to wielki kopiec, efekt? wolałem rośliny sprzedać, póki były w dobrej kondycji.

 

W tej chwili zbiornik to totalna klapa.

Jest w nim Pardalis, Gibiceps i para szmaragdów, które z resztą chcą się trzeć ( efektem było to, że samiec akary piaskowej musiał iść do 112L bo jeszcze chwila, a samica szmaragdy by go zabiła)

 

Zebry oczywiście mają już młode, które pływają.

Zbiornik przedzieliłem na "połowe" by szmaragdy nie dorwały się do pozostałej samicy akary piaskowej (nie dam jej do 112L, bo tam jest samiec, któremu ona nie pasuje i też ją goni).

 

Dołączona grafika

 

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że znalazłem kope korzeni jakiś czas temu, mam plan i być może zbiornik będzie wyglądał najlepiej z wszystkich aranżacji które opublikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak widać słomiany zapał.

Połączenie rośliny + pielęgnice odpada wraz z dodaniem zeber do zbiornka.

Nie koniecznie ja kiedyś jak miałem Zebry to też ryły mi jak koparki i wysadzały wszystkie rośliny do czasu kiedy wsadzałem rośliny w koszyczkach ( jedyne wyjście aby ich nie wyrwały ) jakoś pomogło aczkolwiek niebyło to zbyt estetyczne kiedy odkopały koszyczki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowitą obsade już mam, ale niestety 2 parki ryb które miały być tutaj są chwilowo w 112L

 

A. Pulcher

C. Amazonarum

A. Nigofasciatus

 

Ja niestety nie jestem w stanie w tak dużym baniaku trzymać roślin :D dla mnie to marnowanie zbiornika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...