Skocz do zawartości

[200L] Pielęgnice


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do pięknego akwa jeszcze daleko.

 

Z nowości:

 

- Paproć odeszła w 95%

- Zamieniłem Salvini na P. Zebry

- Synodontis zrobił wypad do 284L

- Zmienił się aranż

 

To tak w skrócie, a teraz wszystko opisze co, jak i dlaczego.

Świetlówki w mojej 200L mają już swoje lata, świecą niezbyt jasnym światłem i to takim żółtawym, a ta gruba warstwa paproci jeszcze bardziej pogarszała jakość oświetlenia zbiornika, Tak więc pozbyłem się paproci- bp musiałem.

Zamieniłem salvini na pielęgnice zebry, ale odmiany ksantorycznej. Ogólnie nie jestem zwolennikiem takich ryb po "przeróbkach", ale to są jedne z nielicznych ryb, które mi się podobają. Zmienił się też aranż, jeszcze się trochę zmieni bo muszę w końcu dodać tą żabienice, planuje ją dać po prawej stronie zbiornika. Z nowości jeszcze jest to że nie mam deszczowni! Udało mi się założyć końcówkę od wylotu filtra JBL CristalProfi e900.

 

Z Pielęgnicowatych Jest teraz

1+1 P. Szmaragdowa - Jutro robią wypad

1+1 P. Niebieskołuska

1+1 P. Zebra

1+1 Akara Piaskowa

1+1 P. Miodowa

 

Według mnie w takim zbiorniku mogą być max trzy pary pielęgnic, a jak odejdą szmaragdowe to przecież będą 4 pary!

Poobserwuje które ryby pójdą do 284L Towarzyszyć Heńkowi, ale już obstawiam Herotilapie Multispinosy..

 

Zdjęcia

 

Wylot filtra

Dołączona grafika

 

Zebry

Dołączona grafika

 

Akary piaskowe

Dołączona grafika

 

Baniak

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kiedy Heńka nie ma w 200L ryby zrobiły się strasznie płochliwe, widać, że namieszał im w baniaku.

Aby ryby się trochę lepiej poczuły, zrobiłem im troszeczkę więcej kryjówek, niestety, baniak przez to nie zrobił się ładniejszy, ale ciągle szukam tego "złotego środka"

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj te rośliny. Ja na Twoim miejscu zrobił bym tak:

- Dodał bym 1 żabienice amazońską i z dwie kępy nurzańca.

- Z dwa- trzy duże korzenie i do tego kilka kamieni, co by miały składać ikrę na czym.

Korzenie? Już i tak mam tego nawalone, ale i tak planuje cos dodać na dno nie dużego.

Co do roślin, to chce dać żabienice, ale nurzańca na pewno nie chce podzielić na 2 kępy.

Kamieni mam wystarczającą ilość, a w zbiorniku ogólnym z ikry i tak będą nici ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi mi o to że dodał bym jeszcze te korzenie i kamienie tylko zostawił bym trzy najatrakcyjniejsze i starczy. Nie podoba mi się jak jest tak nawalone i to w dodatku każdy korzeń z innego drzewa. Pooglądaj różne zbiorniki wybierz wzorzec i na tym się wzoruj, tak najlepiej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w tym temacie ze akwarium bardzo mi się podoba i z czystym sumieniem mogę to powtórzyć . Jest jedne drobiazg który bym poprawił . Tło bym pomalował tak aby uzyskać efekt cieni ...Teraz jest zbyt jednolite ( jak dla Mnie ) i strasznie spłaszcza zbiornik .Powodzenia . Dobrze że Ty nie możesz komentować mojego haha -Bo pewnie by mi się Oberwało . Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za Ot na początku.

 

Pooglądaj różne zbiorniki wybierz wzorzec i na tym się wzoruj, tak najlepiej.

Nie wiem jak Ty ale moim zdaniem najlepsze są baniaki stworzone przez autora a nie wzorowane na innych szkłach. To co Ty proponujesz to nie jest najlepsze a najprostsze. Chodzi o to żeby samemu swój baniak zaprojektować i "wykonać". Potem usiąść wieczorem przy pifku, popatrzeć na niego i powiedzieć "Tak, podoba mi się. To jest właśnie mój baniak." A nie: "No dobra, lewa strona od Pana X, środek od Panów Z i A, a prawa strona od Pani ( Y ). - ale, zaraz, co tu jest mojego???"

 

Pley - moje zdanie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nooo, w akwarium się dzieje.

Nie dość, że akwarium zmieniło się pod względem aranżacji, to jeszcze rybki zadziwiają swoim zachowaniem, a mam na myśli Akarę piaskową.

Samiec dorósł do wielkości Jack Dempseya i chyba przeszkadzało mu to, że Pan "JD" jest królem.

Walka trwała jakieś 30-40min, niby Akara wygrywała, ale to Niebieskołuski ma większe zęby, dlatego wolałem ich na chwile rozdzielić, teraz jest już wszystko ok.

 

Obsada

:arrow: P. Niebieskołuska 1+1

:arrow: P. Zebra 1+1

:arrow: Akara Piaskowa 1+1

:arrow: Zbrojnik Niebieski x 1 ( samica mi padła, teraz zastanawiam się czy samca oddać, czy po prostu samice dokupić)

:arrow: Kiryśnik Czarnoplamy 2+1

:arrow: Glonojad Syjamski x 1

 

Rośliny

Pistia i Różdżyca

 

Zdjęcia

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Baniak

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki dzięki, aktualnie obawiam się o akare, niebieskołuski nie daje mu spokoju.

Jak tak dalej pójdzie to będe musiał zmienić obsade (czyt sprzedać niebieskołuskie).

Z nowości to jest to, że na giełdzie dziś chciałem kupić pasiaste zebry, ale ich nie było.

Natrafiłem za to na ciekawą rybę, sam hodowca nie wiedział co to jest, ale według moich oględzin będzie to coś z rodziny Archocentrus

Ryba na pierwszy rzut oka wygląda jak zebra, ale po głębszej obserwacji można zauważyć mieniące się łuski i błękitnawy kolor oczu. Obstawiam Sajica + Zebra, ale niestety w bastardach jestem słaby. Ryby są młode, co z nich wyjdzie okaże się w czasie, za tydzień dokupie kolejne 2 sztuki i może coś mi się dobierze.

 

Baniaka nie ruszam, bo mi się podoba, inwestować też na razie nie planuje ponieważ będę kupować baniak 150x50 który bedzie stał na miejscu 284L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajne to twoje akwarium z pielęgnicami. Barwiłeś jakoś wodę?

Sama się barwi przez korzenie i rozkładające się liście roślin.

 

 

Dziękuje wszystkim :) Wesołych świąt.

 

Niebieskołuskich już nie ma, tak więc teraz zobaczymy jak bedzie wygladac obsada docelowa, jedyne co mogę powiedzieć, to to, że na pewno zostają Akary piaskowe.

 

W tej chwili bardziej zajmuje się przygotowywaniem pod nowy baniak dla większych pielęgnic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...