Skocz do zawartości

[200L] Pielęgnice


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam , na razie nie przewiduje żadnej aktualki :)

 

powiem Tylko co sie zmieniło

otóż :

kupiłem nowego bojka , CrownTail biały , z niebieskim i czerwonym :D ...

robie małą podmianke skalarków , 8-) :) ..

planuje kolejną zmianę aranżacji , ale póki co , nie mam pieniędzy , więc trochu poczekacie :D ...

no i tyle :) .. życzcie mi powodzenia :):P:mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długowieczny , bo żył u mnie spokojnie z 2.5 roku , a w sklepie kupiłem go nie małego ... :)

roślinki jak to roślinki , dokupię , ale nie mogę przesadzić , a dlaczego ?to wiadomo po przeczytaniu info a obsadzie dennej :)

 

 

Dobra , w sumie miałem nie pisać , ale dobra tam :) ...

 

zmiany :

z 4 skalarków , mam teraz tylko 2 małe , zostawiłem sobie czarnego , i "zielonego"

planuje kupić drugie ryby stadne , myśle o razborach , lub neonach , lub hokejówkach ,lub jakichś bystrzykach , ale to wyjdzie w praniu....

 

zmiany co do aranżacji - na razie brak :)

 

fotosy rybek :)

post-770-13685158038143_thumb.jpg - Skalarek Zielony

post-770-1368515803851_thumb.jpg - Kirysek :)

post-770-13685158038853_thumb.jpg - Mój Nowy Bojuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojek - cudo, ten typ [zarówno jak chodzi o płetwy jak i kolorystkę] najbardziej mi się podoba ;). Śmiem twierdzić że nawet ładniejszy od poprzedniego.

 

Akwarium - bardzo ładne, mogę Ci jedynie zasugerować żebyś odgarnął w tył trochę żwirku sprzed przedniej szyby bo sporo go tam ;)

 

A co do osób trzymających się sztywno biotopów, niech pamiętają że w większości akwariów

"biotopowych" - są ryby co prawda z jednego kontynentu [np. Ameryka Płd.] - ale przeważnie takie które się w świecie rzeczywistym w naturalnych siedliskach nigdy nie spotkały - więc tych "biotopów" nie należy się zawsze sztywno trzymać. Obsada ma się przede wszystkim podobać [właścicielowi], wymagać w miarę zbliżonych parametrów wody i zgodnie żyć żeby się nie pozabijała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten baniaczek bardziej mi się podoba :) jak troszkę się rozrośnie to będzie cud-malinka ;) Mieszkańcy prześliczni, największe wrażenie na mnie sprawił Ś.P. Bojownik. Słuchaj rad (ale nie wszystkich) i pracuj nad tym, by akwarium zaczęło się podobać Tobie. Czekam na nowe fotki ;)

 

 

 

 

P.S. Zadowolony :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,chyba czas na aktualke...

Zacznę od tego , że bałem się że ten dzień nadejdzie,a dokładniej,że moja fascynacja pielegnicami zmusi mnie do zmiany obsady w 200L.

No i stało się !

Rośliny wydałem,ryby również, prócz 2 zbrojników oraz złotka-glonojada syjama

zamieszkała u mnie para pięlegnic niebieskołuskich,samica z innego źródła niż samiec :)

Baniak stał się tak jak w przypadku zeber "BW",w cudzysłowie,ponieważ ten kto sie interesuje pielęgnicami,wie że p.niebieskołuskie są z Ameryki Środkowej :)...

czas na zdjęcia ?

ok!

 

 

po wydaniu roślin,ryby wydawałem na drugi dzień

 

Dołączona grafika

 

 

obsada wydana prócz w/w zbrojników i złotka , A ! no i bojek dostaje swój oddzielny baniak ...

 

Dołączona grafika

 

 

Tutaj baniak już trochu zabarwił sie od korzonków

 

Dołączona grafika

 

 

na to zdjęcie chyba najbardziej czekaliście ! :D Samczyk Niebieskołuskiej

 

Dołączona grafika

 

Korzeni jeszcze oczywiście dodam ! tak więc spokojnie :)

 

Edit: Właśnie ! to musze zmienić nazwe tematu :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko, akwarium już pięknie wygląda. Sam czaiłem się na niebieskołuskie, ale bezskutecznie. A ja też wprowadzam zmiany będzie mieszkała tylko parka błękitnych z pielęgnic, bo zaczynają się bitwy, a te błękitne są tak spokojne że własnego cienia się boją. Ciekawe kiedy będziesz miał pierwsze tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z rzeczy , które są naprawdę fajne w tym akwa to:

- termometr

- kurtyna "bombelkuf"

- kawałek trawki przy deszczownicy

- oraz prostokątny "przedmiot" odbijający się w tle :P

Elementy, które powinieneś poprawić to wystrój. Czyli bierzesz te "klocki" oraz "słomki do napojów" i dajesz tam normalne korzenie.

Co do podłoża to ja się nie będę już może wypowiadał :roll:, bo lepiej wygląda kostka brukowa przed moim domem :roll: .

Acha, postaraj się bardziej wyeksponować deszczownice, bo teraz jest mało widoczna.

 

Ps: jak o czymś zapomniałem to postaram się to niezwłocznie dopisać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oj Ahaed, w kompleksy ludzi wpędzasz :D

Akwarium jest świetne, a rybki boskie.

Czekam na więcej korzeni...

W żadne kompleksy. Motywuje ich do ulepszenia aranżacji swojego akwarium ;) . Do podniesienia samemu sobie poprzeczki :P.

Od komentarzy: super akwa, śliczne...... Człowiek zaczyna się rozleniwiać :P. I potem już nic tam nie grzebie :P. A biorąc pod uwagę naturę Playboykrk-a alias grzebologa-przestawiacza-dłubacza taka mała krytyka dobrze wpłynie na jego samopoczucie.

 

A żeby nie był to OT, to :

SUPEEER AKWA aaaaaaaaaa fantastyczne :P normalnie cudo :P rewelacja :P śliczne :P wspaniałe :P

A tak na serio: to takiego czopiarskiego zbiornika to już dawno nie widziałem :roll::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas Ci nie leżał coś ten baniak jako zwykły towarzyski z roślinkami ;) Ja już dużo wcześniej wiedziałam jak to się skończy, wiedziałam że zamiłowanie do pielęgnic wygra i zmienisz to na BW :D W tym momencie szału nie ma ale wiem jak jest. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Do tego zima itp... Jak śnieg stopnieje, to łatwiej będzie samemu poszukać korzeni itd. Na Twoim miejscu zmieniłabym jednak to podłoże na piasek. O ile przy roślinniaku było ono w porządku, to niestety tutaj już nie pasuje kompletnie. Druga sprawa: korzenie. Wiem, że jeszcze nie teraz :P Ale tak jak mówię, przyjdzie wiosna to zaiwaniasz i wygrzebujesz tony korzeni ;) Na tył baniaka jakieś grubsze i większe a na przód cienkie i rozgałęzione. Ułóż je tak, jakby faktycznie to były korzenie drzew, które spuszczają się do wody. Nie płasko na dnie, tylko od góry. I niech korzenie odrobinę wystają ponad taflę wody. Tu masz link do akwa niejakiego "ducze" fotka a tu cała jego galeria Jedyne co, to ja bym te korzenie dała tylko z jednego rogu baniaka. On ma z dwóch stron. Sporo pracy przed Tobą ale wierzę w Ciebie i czekam na finał :D A jeśli chodzi o motywację.... Pomyśl sobie tak: jeśli zachwyci mnie ostateczna wersja tego baniaka i sama zapragnę mieć BW, to znaczy że dokonałeś prawie cudu :D Ale nie ma rzeczy niemożliwych, więc tak się postaraj, żeby i mnie nakręcić na BW ;p Masz 2-3 miesiące ;p Wiesz, czemu taki termin :mrgreen:

 

Napiszę jeszcze coś o rybach, bo przecież byś mi tego nie darował :P Ryby są przecudne, mają wielki urok i przykuwają uwagę swiecącymi łuskami ;) Tak jak mówisz, takie wielkie neony :D Dziękuję, że mogłam obejrzeć jeszcze kilka innych zdjęć tych Twoich nowych pupilów. Ich pocałunek na przywitanie to było coś pięknego :D A o tej fotce, którą tu wstawiłeś chyba nie muszę mówić? :P Nieźle Ci się ustawił do zdjęcia ten samiec :D Przypozował z groźnym błyskiem w oku :mrgreen:

 

Dooobra już Ci starczy tego eseju :lol: Ale jedno powtórzę na koniec. Zrób taki baniak, żeby mi szczena opadła i żebym za 2-3 miesiące też zachciała zrobić BW :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shan , nie stać mnie na takie zmiany , żwirek rzeczny był kupowany , ponieważ jego granulacja była dobra , wygodnie sie rośliny sadziło , oraz kiryski sie nie kaleczyły .... nie zmienie na bazalt , nie chce jeszcze bardziej zaciemnić zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione , podłoże będzie zmieniane , ale nie za tydzień , nie za miesiąc , czy 2 .... trochę dłużej to potrwa z racji tego , że mam na głowie jeszcze inne baniaki,i są one nie skończone.Tu filtry trzeba kupić,tam grzałki,tam oświetlenie zrobić, tam jeszcze co innego,innymi słowy.... jeszcze dużo roboty mam :) ...

 

 

A teraz trochę o baniaku...

dziś wstałem i patrze , a tu TAKIE JAJA :D ... - niebieskołuskie już złożyły mi ikrę :mrgreen:...

Przekopały trochu baniaka , i zmieszały ten żwir który dokupiłem jak jeszcze było ogólne ,z tym który już był od początku ... i właśnie dlatego będę zmieniać na piach... teraz wygląda to nieestetycznie , ale muszę to przeboleć....

 

Dobra , czas na fotki..

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

szczerze ? pierwszy raz sie tak cieszę z mnożenia sie moich rybek , może z racji tego , że teraz trudno u mnie dostać Dempseye ... i może być mały interesik ... :twisted::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...