Skocz do zawartości

[200L] Pielęgnice


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , otóż nie chce zakładać tego tematu , bo sie wstydzę ;) ale to jest warunek aby Mei pokazała swój baniak :cry:
:arrow:
Pojemność:200L
Wymiary: 100x40x50
Grubość Szkła: 8mm

:arrow:
Fitracja: Tetratec ex700 + planuje coś do mechanicznego czyszczenia ..może jakaś kaskada...
Światło: 2x30W ,narazie nie przewiduje dodania świetlówek , ale może jak skończe z innymi baniakami...
Napowietrzanie: APR-200 firmy aquael , poprostu podobają mi sie takie bąble :P
Ogrzewanie:Tetratec HT 150

:arrow:
Obsada:
1 Betta Splendens CrownTail
2 Pterophyllum Scalare
10 Gymnocorymbus Ternetzi
18 Corydoras (Aeneus,Paleatus)
2 Ancistrus sp
1 Gyrinocheilus Aymonieri

:arrow:
Rośliny:
Microsorium pteropus
Ceratophyllum demersum
Vallisneria gigantea
Vallisneria
Anubias barteri var. nana
Cryptocoryne wendtii brown
jakaś rotala , ładnie rośnie :D
Bolbitis heudelotii

:arrow:
Nawożenie:
Brak

:arrow:
Dekoracje:
korzonki

:arrow:
Plany:
dokupić cryptocoryn , jakąś żabienice , może jakąś gałęzatke , bolbitisa jeszcze , anubiasa małego , oraz coś z mchów

Zdjęcia :
Na razie 1 foto , woda mętna bo robiłem to zdjęcie po dodaniu żwirku , teraz woda jest kryształ :P

post-770-13685157787491_thumb.jpg

ogólnie mi sie nie podoba , ale ... Wy oceńcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

szczerze mowiac oczekiwalem czegos lepszego

...

 

wg mnie ma się czego przyczepić - ładnie schludnie i na temat ;)

Akwarium zrobione z głową, a to się ceni ;)

Woda rzeczywiście ciut "mleczna" - umiesz to wyjaśnić???

 

dodałbym jakąś roślinę o szerokich i dużych liściach - może się skalarki ocielą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żwirek był płukany, wielokrotnie , ale i tak zmulił wode po wsypaniu , ale teraz jest kryształ ...

Lukasz1992 - a czy zawsze trzeba trzymać się biotopu ? po prostu napisałem skąd rybki są ...

porady,mądre posty , tak , ale co to ma do baniaka ? :shock: otóż mówiłem że mój baniak jest brzydki , zdaje sobie z tego sprawę ... nie każdy ma wyczucie "stajlu" ... może ja na to potrzebuje czasu ;)

 

Edit:

 

proszę... znalazłem fotkę jak już woda sie przefiltrowała

post-770-13685157787829_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play, lukasz1992 słusznie zasugerował. Jak już masz mieszankę to nie potrzebnie to wyszczególniasz to w nazwie akwarium, ale to mówię przy okazji. Rewelacji nie ma , beznadziejki też nie ;) ale akwa daje nadzieję na lepsze jutro :) będzie cacy. Z racji sporej obsady ryb dennych oczywista jest ta przestrzeń na żwirku, aczkolwiek widziałbym tam pęk 2-3 żabienic w rogu :]. O czym Ci z resztą mówiłem na gg ;) ale to tam wiesz .... ma się Tobie podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedek :D ... mi się podobać zapewne nigdy nie będzie ... :D , ale co do żabienic , to jak mówiłem , muszę znaleźć coś co mi będzie odpowiadało :P ... dałbym coś z roślin na przód ... ale tak jak Ty mówisz ... potrzebna przestrzeń życiowa dla tych ryb dennych :D .. heheh , nie moja wina że to jedne z moich ulubionych ryb :D .... hehehe ... dzięki wszystkim za szczere komentarze , oraz liczę że tylko takie będą sie pojawiać :D pozdrawiam

zmieniam nazwę tematu na "Ogólny" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeberka , kiedyś mówiono że skalar od 112L , potem że wysokośc zbiornika min 50cm i 140L ..., potem że minimum to 160L , potem ze 180L , potem 200, teraz 240-300 L , bez przesady.... skalary małe nie są , i na pewno nie skarłowaciały , i nie skarłowacieją ... tym bardziej że jako 2 parki mają swoje 2 rewiry i nie wchodzą sobie w drogę ... tzn , nie ma sprzeczek , jak by coś sie zmieniło , to 1 parka wyleci ... póki co , w akwarium panuje ład i zgoda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pisze to co zaobserwowałam mój wuja miał b.wysokie akwarium i duże, skalary były tak majestatyczne i ogromne,nigdy takich nie widziałam!

 

Poszłam w jego ślady jednak musiałam zlikwidowac akwarium na jakis czas teraz znowu do tego wróciłam :) Pisze tylko z własnych doswiadczeń w końcu skalary miałam pare lat,składały ikre itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też składały ;)

zaręczam że nie są i nie bedą skarłowaciałe :)

 

dziś mój długowieczny , cudny i wg fajny bojek odszedł ... :(

myślę czy kupować nowego ... jak coś to pokaże foto ;)

tymczasem pokaże jak wyglądał mój bojek

post-770-13685157796268_thumb.jpg

ładny był , nie ? :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...