Skocz do zawartości

[200L] Pielęgnice


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Hakuna Matata!

 

Zbiornik praktycznie sie nie zmienił, poza tym że pozbierałem ładne duże gałęzie wierzby, ale nie umiałem ich wykorzystać, więc dałem je szwagrowi do jego 450L, bo miał lekkie pustki :)

 

Ten zbiornik, jako jedyny przezył mój wyjazd.

 

Co sie zmieniło?

Otóż tak, doszła paproć pływająca, z wszystkich gałęzi które pozbierałem, zostawiłem jedną prościutką.

Zmieniły sie plany, nie będę kupować wiekszego zbiornika, wole 2 troszku mniejsze.

Tak więc, prócz tej 200L będe mieć 284L ( w sumie już jest w pokoju)

 

W 200L będą

 

Niebieskołuskie

Akary piaskowe

Miodowe

+ denne rybska (kiryśniki,zbrojniki,złotko)

 

Co będzie z Salvini? Życie pokaże :)

 

Rybki ładnie rosną, samiec akary piaskowej już jest praktycznie taki jak samiec Dempseya, co mnie ciekawi, mój osobnik nie zachowuje sie jak typowa Akara piaskowa, jest agresywniejszy i bardziej kłótliwy!

Herotilapia (samiec) dostał po łbie od niego, za co? bo w jego pobliżu podgryzł trochu paproci pływającej ;) hehe

 

Co tu sie jeszcze zmieniło... A! samica niebieskołuska już ładnie przebywa w pobliżu samca, samiec jej nie goni, a dlaczego? bo kombinują, będzie tarło. Herotilapie nie odstaja w tyle, też kombinują, tyle że po paru kłótniach z Dempseyami postanowiły że tarło będą robić po drugiej stronie zbiornika.

Podczas robienia podmianek itd wpadłem na pomysł by ustawić deszczownie tak, aby paproć mogła swobodnie sie rozłożyć na całą tafle wody, pomysł okazał sie genialny - zbiornik wyglada o wiele lepiej.

 

Salvinki ładnie rosną, ząbki im sie już pokazują, charakterek również sie wyrabia.

 

Podsumowując:

Aranż wiele sie nie zmienił (brak wizji)

Doszła roślina - Paproć pływająca

 

A teraz zdjęcia !

 

Z gałęziami wierzby (90% poszło do szwagra)

Dołączona grafika

 

Baniak

Dołączona grafika

 

Tutaj bardziej zarośnięty

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ryby

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na razie tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. :zamieszany:

Długo się zbierałem z napisaniem czegokolwiek,ale w końcu piszę. ;)

Play ---pierwsza odsłona i druga najbardziej mi się podobają,są super: :o

viewtopic.php?f=22&t=14083&st=0&sk=t&sd=a

Ja jestem zwolennikiem zieleniaków ,a nie krajobrazów pustynnych,akwarii BW. :(

Ty coś w tym widzisz i to jest ważne,ja wyrażam tylko to co czuję,a niestety teraz nic.To jest kolejne twoje akwarium w stylu BW,kiedy w końcu coś dla takich jak ja ,czyli dużo roślinności itd. :help:

Pozdrawiam i czekam na jakieś zmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pasowałoby wydać jeszcze michę :P

 

Chyba znam kogoś kto z chęcią przyjmie zielsko. :P:D

 

Co do baniaka, bardzo mi się podoba.

Mimo że to nie Malawi, jest robiony "pod ryby i dla ryb", a nie jak to się często widuje jako podwodny ogródek - nie mówię tu że któryś typ akwarium jest lepszy/gorszy, ale ten z pewnością jest mniej popularny, przez co oryginalniejszy. ;)

Tak patrzę na zdjęcia na pierwszej stronie i na te nowe... akwarium "troszkę" się od początku pozmieniało, ale moim zdaniem pozytywnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako że mi się nudziło i za pare dni P.Szmaragdowe idą do swojego zbiornika postanowiłem wdrążyć parę zmian.

 

Zmienił się lekko aranż, niestety to chyba nie jest "to"...

 

Dołączona grafika

 

Natępna aktualka będzie już z tym długo oczekiwanym zielskiem (żabienica amazonka, nurzaniec, pistia, limnobium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...