Skocz do zawartości

[200L] Pielęgnice


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki wszystkim za komentarze :)

Aktualki ze zdjeciami baniaka nie robię,bo baniak w ogóle nie zmienił sie z wyglądu.

Zmieniła się za to obsada

 

:arrow: Aktualnie jest :

1+1 Pielęgnica Niebieskołuska

1+1 Akara Piaskowa - kupiłem je w niedziele,samczyk jest pewien,druga ryba to potencjalna samiczka,zobaczymy co z tego wyjdzie

 

NO I UWAGA ! Żeby nie było że jestem sadysta i sie nie znam !

Zamieszkały u mnie :

1 pielegnica cytrynowa

2 pawiookie odmiany hodowlanej albinotycznej

TE RYBY NIE ZOSTAJĄ TUTAJ NA STAŁE!Są one chwilowo!musza podrosnąć do około 10cm (teraz maja po 5cm) by nie zostały zabite przez pielęgnice szwagra,jak podrosną do tych +/- 10cm to czeka na nie 450L,wiec spokojnie,to samo się tyczy cytrynowej.

Niedługo zrobie aktualke z zdjeciami

 

Zdjęcia :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękitne są za słabe,przy niebieskołuskich wysiadają.Akara piaskowa jest łagodną,ale mocną ryba.

Co do wyglądu,mi osobiście piaskowe bardziej sie podobają,z wiekiem zrobi sie cała w kolorze piaskowym,bez żadnych kropek ani nic.No i nie rosną większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ostatnio odmuliłem dno całe (Bożeee, ile było roboty..) i przy okazji zmieniłem trochę układ korzeni , ale uwaga ! naprawdę TROCHĘ ! Możecie tego nawet nie zauważyć :D

W planach mam zakupienie :

Dużo vallisnerii gigantea

Żabienice Amazońską

Oraz jakieś ładne okazy mikrozorium ew. anubiasa

Niby wole baniaki korzenne,ale przy takiej wielkości jednak wole dodać trochu akcentu zieleni :):mrgreen:

Ostatnio pisałem że chce dodać jeszcze coś z ryb dennych,nie? No i tak myślałem i myślałem aż w końcu wpadłem na pomysł że wezmę od szwagra jego kiryśniki :mrgreen: .Tak więc zamieszkały u mnie dziś trzy sztuki kiryśnika,2 samce i 1 samica:)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, co tu gadać, w planach było dodanie roślin, lecz postanowiłem, że jedyne co dodam to będą : limnobium, pistia oraz rzęsa, nic wiecej.

 

Obsada wygląda następująco :

 

:arrow: 1+1 Cichlasoma Octofasciata

:arrow: 1+1 Akara Piaskowa

:arrow: 2+1 Hoplosternum thoracatum

:arrow: 4 Cichlasoma salvini - były 3, ale dziś dokupiłem jedną

:arrow: 1+1 Herotilapia Multispinosa - Dziś kupiłem dobraną parkę :)

:arrow: 1 Gyrinocheilus aymonieri

:arrow: 1+1 Ancistrus sp.

 

Możecie myśleć że jest lekkie przerybienie, ale spokojnie, planuje tylko 3 pary pielęgnic, ale jakie zostaną, to się okaże później.

Ci którzy interesują się pielęgnicami będą wiedzieć na czym polega ta selekcja :)

 

Jak już mówiłem, zrezygnowałem z roślin, dodam za to więcej korzeni, lecz muszę pierw znaleźć czas by wybrać się na "korzeniobranie" :):)

 

Baniak nie zmienił się z wyglądu, poza tym że dodalem piasku oraz 2 korzenie które były w baniaku u zeber.

 

:arrow:Zdjęcia:

 

 

Samiec Zbrojnika

Dołączona grafika

 

Samiec niebieskołuski

Dołączona grafika

 

 

Samica niebieskołuska - przepraszam za jakość zdjęcia

Dołączona grafika

 

Tutaj też :)

Dołączona grafika

 

Baniak :)

Dołączona grafika

 

 

Na koniec może sie pochwale. Za jakiś czas(nieokreślony) baniak 200L,oraz z 2 moje inne baniaki zostaną zlikwidowane na rzecz większego baniaka robionego na zamówienie.Litrażu, jak i wymiarów nie zdradzę bo to niespodzianka, jedyne co moge powiedzieć, to to że baniak będzie "Pod pielęgnice" :)

 

Dzięki wielkie wszystkim za komentarze, oraz proszę o dalsze pisanie swoich opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że nie lubię klimatów BW (wiadomo każdy lubi co innego-ja zielone busze :)), ale Twoje szkiełka to JEDYNE na jakich zawieszę oko na dłużej nić 10 sekund i nie skomentuje "eeee, ale ciemno" ;) I to był komplement :)

 

Ale może ktoś by pokrytykował?

Bo Play w piórka obrośnie i stanie się narcystycznym akwarystą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Rafi, jasne że tamten baniak będzie w tym stylu :)

Salvini póki co jeszcze nie dobrały sie w pary, jak dobierze sie parka, to pozostałe 2 zostaną wydane :)

 

A Tutaj mam już 3 zdjęcia miodowych :)

Ciężko im zrobić foto, są bardzo ruchliwe :)

 

Samica :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...