Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium 240l pytanie o filtrację


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu nabyłem akwarium 240l + filter JBL 900, sprzedawca dał mi 2 preparaty biotop i denitrol. Pierwszy kazał wlać od razu w odpowiedniej ilości natomiast drugi po 24h i tak ma chodzić z filtrem tydzień czasu, do tego posiadam 5 worków drobnego żwirku z nawozem. I teraz pytanie bo sprzedawca mówił coś żeby wyjąć z filtra gąbkę biologiczną? z tym że nie wiem która to jest i czy to coś da? w filtrze są jeszcze rurki ceramiczne. Proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli nie ma doprowadzonego powietrza, to co się dziwisz?

2. Jeśli jest powietrze doprowadzane do filtra, to jest szansa, że całkowicie się rozpuszcza.

3. Do filtra jest dołączona deszczownia (z tego co czytałem) więc ona zapewni napowietrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, pytania może banalne ale ostatni raz kiedy miałem akwarium było to z 6-8 lat temu, miałem wtedy filtr wewnętrzny i pluł bąblami a więc przyzwyczajenie zostało.

 

Jeszcze kilka pytań, czy przy nowo założonym akwarium z podłożem Aqua Substrate II należy świecić światło? czytałem że na start powinno się zaczynać od 4h dziennie, natomiast sprzedawca mi mówił żeby nie zapalać światła przez tydzień? druga sprawa to czy czymś to jeszcze nawozić i czy już włączyć grzałkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyć grzałkę na docelową temperaturę, nie nawozić już dodatkowo. Zaleca się też zacząć świecić od czterech albo pięciu godzin i zwiększać czas stopniowo - ale tu już jest pełno szkół. Tydzień bez światła dla nowych roślinek wydaje mi się jednak za długi - ale specjalistą od holenderskich nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...