Skocz do zawartości

112l i obsada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam akwa 112 l i oczywiście rybki . Jestem początkującym akwarysta i mam kilka pytań . Mianowicie chodzi o liczbe rybek w akwa . Czytalem ze na jeden cm ryby ma przypadac 1l wody , na innym forum zaleca sie nie stosowac tego . Moja obstawa to 1x karaś welon 5x bojownik(jeden samiec) 1x gupik 3x mieczyk 2x platka 2x molinezja 3x skalar 1x glonojad 6x neon 1x kirys . Czy to nie za wiele , to duze akwarium ryby maja dosyc sporo miejsca ale prosze o jakies opinie .

 

Druga sprawa to drugie akwa 54 l a w nim 2x rak marmurkowy i 3x brzanka sumatrzanska . O rybki sie nie martwie bo dlugi czas daja sobie spokojnie rade tylko ciekawi mnie czy ryby moga zrobic cos rakom ktore beda zrzucac pancerz . Z doswiadczenia wiem tyle ze brzanki powinno sie trzymac z dala od innych ryb bo podgryzaja pletwy . Ale co z rakami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej zasady, że kilka cm ryby na kilka l wody. Każda ryba ma inne wymagania.

 

Co do obsady to:

1+3 bojownik

gupik - tak jak kolega napisał niżej :)

mieczyk już się do tego nie nadaje

na parkę skalarów minimum 200l - skalar odpada

glonojad moze być, chociaż ja bym dał 2 glonojady (1+1) samca + samica

10x neon (ryba stadna)

6x kirysek

 

czyli ja bym zrobił tak:

1+3 bojownik

8 gupik

1+1 glonojad

10 neon

6 kirysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavel26 Jeżeli masz taka obsade w 112 to jest troche za duzo...

neony i bojowniki starczyły by neonów koło 10(stadne) i bojowniki(2+1). do tego kirysy(3,4szt) zbrojniki(małe 5,6)(duże max 2).

kiryski też są stadne minimum 5

a co do zbrojników to nie ma takiego czegoś że jak małe to można więcej bo zachorują skarłowacieją i już na zawsze zostaną małe

zbrojników może być max 2szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...