Skocz do zawartości

Karmenie i glony


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani mam pewien problem z karmieniem rybek.

Mam 11 neonków- 6 innesa i 5 zielonych w 27 litrów, szaleją łobuzy, że hoho, ale jest problem z jedzeniem.

Daję im Ichtio-vit Tropisala i pokarm wybarwiający również Tropicala. Początkowo ten pierwszy jadły, ale teraz

w ogóle nie tkną. Jak im sypię to zaraz podpływają bo papu leci, ale złpią do pyszczków i wypuszczają.

Wybarwiający już trochę lepiej ruszą, ale też nie chętnie. Już myślałam nad pokarmem dla niewielkich rybek.

Czy zrobić im może ze 3-5 dni głodówki??

 

I jeszcze mam pytanie-pojawiło mi się trochę glonów nitkowatych-słyszałam, że można do akwa wlać troszkę

zielonej herbaty, czy to prawda?

Co radzicie, żeby troszkę zabić te glony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmię je właśnie 2-3 razy dziennie, ale faktycznie chyba musze dokupić jeszcze ze dwa inne pokarmy.

Głodówkę zastosuję w takim razie 1 dzien w tygodniu. Staram się płatki rozdrabniać tak mocno jak tylko daję radę.

 

A co do obsady... to absolutnie innesek nie oddam, widzę, że wielu ludzi uważa, że akwarium powinno być po prostu puste. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to żeby akwarium było puste,tylko meczysz ryby!

11 neonków w takim akwarium masakra!

Sama mam 25l dla bojka ale nie wyobrazam sobie tam 11neonów!

 

Pomyśl sobie jakby cię zamknieto w pokoju 1m x1m jakbys sie czuła? jak w pudełku,ciasno tak własnie czuja sie te rybki juz wogóle nie bede wspominała o skarłowaceniu ryb,żal poprostu tych małych stworzonek,w takim akwarium to ok6 neonków to jeszcze ale nie 11

 

pozdrawiam!

 

Ludzie dobrze ci doradzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl sobie jakby cię zamknieto w pokoju 1m x1m jakbys sie czuła?

Mój pokój jest nie wiele większy od tego który podałaś i czuje się w nim świetnie! :D

 

Wiem, że neony nie powinny być w małych zbiornikach, ale spróbuję może nie będzie tak źle.

Przecież nie musi. Trzymam rękę na pulsie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzisz w pokoju cały czas, ciekawe czy tak samo mówiłabyś jak by cie tam zamknęli na stałe.[quote name="Kasia">

Wiem, że neony nie powinny być w małych zbiornikach, ale spróbuję może nie będzie tak źle.

Przecież nie musi. Trzymam rękę na pulsie!

Na czym ta próba ma polegać ?? Może zdechną a może nie ??

Zapewnij im lepsze warunki do życia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój jest nie wiele większy od tego który podałaś i czuje się w nim świetnie!

Ale zapewne z niego wychodzisz.

 

No to skoro trzymasz rękę na pulsie, to mam nadzieję, że za parę dni nie zobaczę twojego tematu w dziale "Choroby i leczenie" Temat zamykam, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...