Jump to content

Moja niekompletna obsada w 112 l


Recommended Posts

Witam.Po restarcie akwarium zakładam nowa obsadę.Mam juz :Czarna nieduża Papuzie.Wiem ze nie mogę jej mięć w 112l ale muszę.Ma podobno się wybarwić na pomarańczowo.kupiłem specjalny pokarm.Czy to prawda ? Dalsza obsada to Brzanki 4 sumatry 3 niebieskie i 3 różowe ,2 żałobniczki.Planuje kupic 4 Bocje wspaniałe 5 kiryskow.Czy kiryski moga byc za glonojada ?Oddałem go bo mi psuł dno.Mam na dnie cześć pisaku.

Link to comment
Share on other sites

Wiem ze tyle rosną papuzie.Jak urośnie może uda mi się jej gdzieś znaleźć inne akwa.Papuzia teraz zachowuje sie inaczej niz ta co miałem wcześniej.Siedzi cagle w konarze mało wypływa możne się jeszcze nie oswoiła.A brzanki mogą być w tej liczbie ? jak nie bocje to co do brzanek ? Załobniczki tez sa troche dziwne ganiaj sie nawzajem alebo siedza przy dnie,Wiem ze to ryby stadne moze 2 to mało ? Jak nie mogą byc Bocje to co za nie ? Chciałbym takie co pływaj po srodku bardziej na górze co je widać bo brzanki jak narzazie częściej siedzą przy dnie jak by szukały pożywienia (sa male)

Link to comment
Share on other sites

Gadanie typu jak podrosnie to oddam... zaczyna mnie lekko irytowac :evil:, najpierw trzeba poczytac cos na temat ryb ktore chce sie chodowac a potem dobierac obsade .Poczytaj jakie wymagania maja ryby ktroe posiadasz oddaj ye ktore nie pasuja do zbiornika a reszte dobierz wedlog wymagan :!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Zamiast dokupować nowe ryby uporządkuj te co już masz. Papuzia musi być koniecznie oddana. A ona może nie podrosnąć jak skarłowacieje. Brzanki to ryby ławicowe więc wybierz jeden gatunek i zrób z niego ławice a resztę też proponuję oddać. Ewentualnie możesz zrobić dwie ławice brzanek dwóch różnych gatunków. Żałobniczki też ryby stadne i albo brzanki albo żałobniczki. Bocje wspaniałe nie nadają się do twojego akwarium. Rosną do 30 cm.

Link to comment
Share on other sites

Wiem ze macie racje i dużo większe doświadczenie.Czytałem trochę o obsadach zobiornikow jednak nie znalazłem nic ciekawego do 112 l.Czy wogole jest cos ciekawego do tego akwarium ?Co do papuzi corka bardzo chciała ja miec wiem ze nie możne być itd.Dlatego kombinuje ryby do papuzi.Może faktycznie 3 gatunki brzanek za dużo.Dzis musiałem dobrze ze miałem gdzie oddać brzanke różowa.Miałem 3 kotłowały sie tak ze rosliny mi oblatywały .Dlaczego te brzanki siedzą ciągle przy dnie ??? Zdobniczki tak samo ??? Faktycznie sumatry pływaja z niebieskiemi a roznowe trzymaja sie oddzielnie. chcałbym miec ładne ryby co pływaja po akwarium zeby bylo je widac.W sklepie doradził chłopak doradził mi ze moge miec żałobniczki z brzankami.Nie wiem co zrobić.Nie mam specjalnie gdzie oddac tych ryb.Wiem moja wina ze najpierw trzba czytac potem kupić ale zrobiłem odwrotnie chyba przez pośpiech.Druga sprawa 3 kropki na ogonie brzanek.Czy to juz znowu ospa ? wlałem Mfc choc mam serre i ichtiosan na kulozenska.Moj szwager ma 45 l brudną wode przerobienie jedna sztuczna rosline i ryby ma jakaś żyją.A u mnie w miarę osprzęt woda czysta i nie mogę cieszyć się rybami jestem już tym podłammy.

Link to comment
Share on other sites

W zoologicznych często gadają w cały świat. Do tego litrażu można bardzo dużo fajnych ryb dobrać. Tylko trzeba poszukać w internecie, książkach, popatrzeć na akwaria innych. Do papuziej w tym litrażu nic nie da się dodać.

Link to comment
Share on other sites

Ok.Załóżmy ze uda mi sie oddac papuzie i 2 różowe brzanki(nie pamiętam ich nazwy :roll: ) Zostanie wtedy małe stadko 3 sumatry 3 niebieskie no i te Żałobniczki. Nie wiem czyt dobre zrobiłem posuniecie z brzankami choć to dość ładne ryby Wiem ze to podgryzacze ganiaj sie miedzy sobą mogą atakować inne ryby.Co wtedy do tego dokupić ?

Link to comment
Share on other sites

One podgryzają z nudy. Musi być ich spore stadko wtedy zajmą się sobą. Decydując się na brzanki musisz jednak pamiętać, że nie można trzymać je z rybami o wyzdłużonych płetwach tj. gupiki, mieczyki, bojowniki czy skalary. Brzanki najlepiej trzymać z innymi brzankami. Więc może założysz brzankarmium?

Link to comment
Share on other sites

Może ładnie wyglądać czemu nie. Można trzymać z neonami. Sporo osób nawet tak miało. Nie znam się na brzankach więc nie jestem zbyt dobra w dobieraniu obsady do nich. Napisałam tylko, że ryby będące z brzankami nie mogą mieć długich płetw, bo brzanki lubią podgryzać. W większych akwariach może i można trzymać więcej gatunków brzanek ale o wiele ładniej wygląda jedna duża ławica albo dwie takie średnie.

Link to comment
Share on other sites

To cos juz wiem.Ale kurde to jeszcze za malo.Ja ma w głowie zęby mieć wiecej gatunków ryb np po jednej rybce ale inny gatunek.Ale wiem kupiłem ryby stadne.Nie wiem na 112 ljaka to średnia ławica.Załóżmy ze zostawił bym

3x brzanki sumatry

3xbrzanki niebieskie

do tego kupił bym

10x nen inesa(podobno łatwiejszy w chodowli od czerwonego)

5x kirysek( nie wiem jaki)

i co jescze ??? Miał bym tylko ryby ławicowe.Może jeszcze coś by coś się znalazło ?

Link to comment
Share on other sites

Brzanki niebieskie to nie są przypadkiem mszyste? Bo coś mi się nie kojarzy żeby takie były. Jakbyś planował dwie ławice to brzanek sumatrzańskich około 10, neonów innesa też 8 - 10, a kirysków 5 może być. Bardzo mało jest ryb które można trzymać je pojedynczo. Większość to ryby ławicowe i takie, które żyją w haremach. Co jeszcze do obsady to nie wiem. Nie przychodzi mi nic na myśl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przeciez do takiego akwarium jest mnóstwo gatunków łatwyvh i ładnych. Do wyboru jest pełno gatunków razbor, brzanek i żyworodnych ryb. Mogą tam też byc np. z 5 gurami.

Przeciez akwarium nie musi miec 10 gatunków. Tak samo ładnie mogą wygladac akwaria 1- lub 2-gatunkowe. Ławica złożona z 30 sztuk razbor klinowych, neonów czy danio wygląda ślicznie mimo że akwa ma tylko 1 gatuenk.

Ładną, okazałą obsadą do takiego akwa jest harem prętników.^^

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...