Skocz do zawartości

zielona woda co robić


grz3chu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam akwa i nie wiem czemu woda w moim akwa robi się zielona w bardzo krótkim czasie około półtora tygodnia do dwóch i w akwa pływa tak jakby jakiś pył albo drobinki czegoś i nie wiem czemu??

mam filtr eheim classic z wkładem gąbkowym i jeszcze takie szare kamienie zapomniałem jak to się nazywa

na początku miałem za dużo ryb ale to już zmieniłem ograniczyłem pokarm (karmie ryby pokarmem tetra "clear water" "energy" "prima" jeszcze daje im raz dziennie kostkę lub dwie pokarmu mrożonego). mam rośliny plastikowe.

myślałem jeszcze może być to winna wystroju może mam za dużo zielonych dekoracji ??

i pytanie brzmi co mogę zrobić żeby woda nie robiła się zielona tak szybko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High-Lite Light Unit 120 cm, 2x54 W w tym 1 niebieska

mam akwa "JUWEL RIO 240l.

nie wiem co do żywych roślin bo mam 2 spore plecostomusy i kilka maluchów nazwy nie znam ale rosną małe

co do karmienia to daje im szczyptę clear water i na zmianę prima i energy również po szczypcie wiec to nie jest dużo jak zacznę dawać im mniej to mogą popadać z niedokarmienia i daje 2-3 tabletki dla glonojadów i 2-3 dla kirysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób regularne podmiany wody. Czyść szybki z glonów. Myj regularnie filtr. Sztuczne roślinki nie są dobrym pomysłem, bo nie wiesz z czego są zrobione. Rybki jak dostaną mniej jedzenia to nic im się nie stanie. Wskazane jest nawet aby czasami zrobić dzień głodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...