Skocz do zawartości

Jak pozbyć się mętnej wody??


Duchu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z mętną wodą w akwarium,a mianowicie po wlaniu wody po jakiś 2 dniach zaczyna robić się mętna,i jak by w niej pływało mnóstwo małych "kropek",ph mam 7,6, NO3 40,NO2 0,01.

Jakieś rady jak pozbyć sie męntnej wody na stałe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 54l i kaskadę aquela FZN 2 mam włókninę i woda jest krystalicznie czysta a włókninę wymieniam co tydzień bo robi się brązowa więc myślę że jeśli jest możliwość to warto stosować włókninę filtrującą

ale w twoim przypadku mam wrażenie że przyczyną mętnej wody jest zbyt rzadka podmiana wody i w zbyt dużych ilościach spróbuj podmieniać 20-30% co tydzień i powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem i stwierdzilem że to wina filtra... a dokładniej jego wkladu. Poradziłem sobie z tym domowym sposobem. Powyjęciu filtra widać w którym miejscu masz najbardziej brudne (zalezy od filtra - moj Aquel fan-2) W tym miejscu załozyłem nowy zmywak do naczyń i jednoczesnie przyciołem gabke co była w fitrze. 3 dni i 1 podmiana wody pózniej nie mam drobinek w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannabinol czytaj ze zrozumieniem bo nie pisałem że wymieniam cały wkład filtracyjny

napiszę ci jak to wygląda

filtr FZN 2

mniejszy koszyk (wkład gąbkowy i na górze warstwa włukniny)

większy koszyk (zostawione jakieś 30% wkładu gąbkowego na tym bioceramika aquaela i na tym warstwa włukniny)

włukninę wymieniam co tydzień czyli otwieram koszyki wyciągam zabrudzoną i daję nową włuknine bez ruszania reszty wkładów, raz na miesiąc wyciągam wszystko płuczę gąbkę w wodzie odlanej z akwa i zmieniam włukninę a bioceramika jest ta sama którą wyjąłem z filtra zpowrotem w nim umieszczana

 

alles clar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...