Skocz do zawartości

[25L] Razbora Maculata


Tasman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nowo zamontowane oświetlenie według pomysłu jednego z forumowiczów ;).

Moduł aquael ecolight 11W 6500K

Mam tylko nadzieję, że to co pisze producent o wodoszczelności tych modułów jest prawdą ;) .

 

A poniżej jeszcze fotka mieszkańców :)

post-643-13685162190006_thumb.jpg

post-643-13685162197823_thumb.jpg

post-643-13685162198101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zauważyłbym jaj gdyby nie samica, która owijała się wokół roślin a jak odchodziła zostawiała jajo. Obejrzałem dokładnie akwarium i doliczyłem się 10 teraz jest dużo więcej.

 

Helenki polują na wpuszczone do akwarium świderki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Trzeba coś uaktualnić bo od miesiąca nic w moim temacie się nie dzieje :).

 

Aktualizacja

 

Technika:

-Filtr wewnętrzny aqua szut mini (wydajność max 250L/h)

-Grzałka Tetra HT25 (25W z termostatem)

-Termometr

 

Oświetlenie:

aquarel Moduł EcoLight 11W 6500K

 

Podłoże:

żwirek kwarcowy o granulacji 1-3 mm

 

Nawożenie:

Sera Florena (1,5 ml/tydz.)

Easy Carbo (1ml/dzień)

Kalium Potassium (2 ml/tydz.)

 

Tło:

Liście naklejone na bristol

 

Dekoracje:

Korzeń x2

Kamienie

Szyszki olchy

 

Rośliny:

Anubias barteri nana x2

Cryptocoryne nana x3

Gałęzatka

Rotala indica

Taiwan moss

 

Obsada:

- Razbora maculata x5

- Krewetki red cherry (brak danych o ilość). Chętnie kilka sztuk sprzedam

- Helenka 2 dorosłe i XX maluchów). Maluchy na sprzedaż

 

Co się zmieniło. Zamiast anubias congensis arrow pojawił się stary korzonek, który był przy pierwszej aranżacji na samym początku tematu. Obsadzony został taiwan mossem i teraz czekam, aż mech ruszy. Poza tym rozsadziłem troszkę zwratki. W obsadzie zostały sprzedane babaulti i zlikwidowane świderki za sprawą helenek, mnożących się na potęgę :D.

Ostatnio pojawiły się zielenice w małej ilość ale zawsze (postać zielonych płaskich plamek). Jak na razie akwarium żyje własnym życiem. :)

 

Jakieś sugestie?:)

post-643-1368516357082_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był zamysł żeby wyglądało jak najbardziej naturalnie ;). Jeśli mech si przyjmie to zagości tez na większym głównym korzeniu.

W sumie to ingerencje w zbiornik ograniczam do minimum. Poza laniem nawozów podmianą wody praktycznie nie grzebie nic :).

Zastanawiam się tylko nad zmianą obsady na bardziej kolorowe razborki i zmianę red cherry na tigery. Jednak jak na razie odstrasza mnie cena blue lub black tigerów :P

 

Na razie posadziłem odnóżkę zwratki i mam nadzieje , że on rosnąc w górę troszkę go zasłoni, poza tym ten filtr będzie zmieniany na coś o większej powierzchni filtracyjnej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC wyglądają ładnie na fotkach ale tigery wyglądałyby jeszcze lepiej :P. A kulka to gałęzatka czyli glon ;). Trochę jej się obrywa przez to, że leje easy carbo

 

Co do dna to zdaje sobie sprawę, że czarne byłoby może i lepsze ale nie chce mi się wszystkiego robić od nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Akwarium bardzo ciekawe, również polecam krewetki, poleciłem znajomym którzy nie dawno dostali podobny litraż dla dziecka w prezencie, na pewno będą mogli się czegoś nauczyć/podpatrzyć. Na samym początku gdy jeszcze nic nie wiedziałem o akwarystyce miałem podobny litraż, ale moje to była masakra. Polecam mech na korzeń i będzie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Troszkę zmieniłem zdanie o robalach ;). Obecnie w akwarium nie ma już krewetek. Powoli oddaje helenki jednemu z forumowiczów ;). W skrócie można rzecz, że akwarium umiera śmiercią naturalną. Niestety ale prawdopodobnie będę musiał niedługo zlikwidować baniak bo wyjeżdżam i nie miałby się kto nim odpowiednia zająć. Opcja jest jeszcze taka, że z wyjazdu nic nie wyjdzie i wtedy spróbuje jeszcze raz z kap lopezami ale to już będzie się wiązać z całkowitą zmianą aranżacji i częściowo techniki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...