Skocz do zawartości

[25L] Razbora Maculata


Tasman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O zdjęcie będzie ciężko bo mały pływa już poza kotnikiem ;). W tej chwili ma około 4 mm. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że proporczykowce raczej nie nadają się do 25l :/. Zwłaszcza gdy trafi się na agresywnego samca. Na chwilę obecną rezygnuje z trzymania tych rybek ale jeśli będzie możliwość założenia 50-60 litrowego baniaka to na 100% zagości w nim harem kap lopezów.

 

Teraz powrócę chyba do standardowego zestawu bojka z krewetkami red cherry lub babaulti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolejna porcja fotek. Tym razem tylko samiec bo jak na razie w zbiorniku nie ma żadnych zmian.

Z tego co zauważyłem to samiec jeśli nie ma w pobliżu samic traci swoje intensywnie pomarańczowe ubarwienie mimo, że dostaje ten sam pokarm. Małego udało się uchwycić więc żyje :P ale zdjęcie było tak nie wyraźne, że nie ma sensu go dodawać.

post-643-13685159565011_thumb.jpg

post-643-13685159565353_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

 

Technika:

-Filtr wewnętrzny aqua szut mini (wydajność max 250L/h)

-Grzałka Tetra HT25 (25W z termostatem)

-Termometr

 

Oświetlenie:

Świetlówka kompaktowa Philips Genie 8W 6500K

 

Podłoże:

żwirek kwarcowy o granulacji 1-3 mm

 

Nawożenie:

Sera Florena

Easy Carbo

Kalium Potassium

 

Tło:

Pognieciony czarny papier

 

Dekoracje:

Korzeń

Kamienie

 

Rośliny:

Anubias barteri nana x2

Anubias congensis arrow

Cryptocoryne nana x2

Hygrophila corymbosa

 

Obsada:

- Bojownik wspaniały CT

- Krewetki red cherry x3

 

Kilka zmian w postaci nieco innej aranżacji i nowego lokatora.

Poniżej zdjęcia jednej z krewetek i nowego wyglądu zbiornika. Bojownik na razie ucieka na widok aparatu więc nie straszę go i fotkę dodam w późniejszym czasie. W planach jest dodanie jeszcze jednej zwratki i ewentualnie jakieś zielsko pływające po powierzchni.

Udało się opanować atak glonów na jednym z anubiasów, same przyszły i same poszły :zamieszany:

post-643-13685159634067_thumb.jpg

post-643-13685159634364_thumb.jpg

post-643-13685159634664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę że po ponad pół roku znowu powróciłeś do bojka :D Bojek i akwarium oczywiście bardzo ładne al trochu nie podoba mi się te białe podłoże (miałem je około 4 lata i już mam go potąd :roll: ale nie wiem jak wam) i wymieniłbym go na coś ciemnego np. czarny bazalcik albo coś dla krewetek nie wymagające przykrywania żwirkiem Aqua-Art Shrimp Sand ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mam bo by nudno było z samym bojkiem ;). A "robale niech sobie łażą może zaczną się rozmnażać. Dzisiaj dokupiłem samca red cherry :).

 

Jeśli chodzi o zmianę podłoża to raczej nie wchodzi to w grę, zbyt leniwy jestem żeby wszystko przekopywać ;) poza tym odpukać od pewnego czasu mam spokój z glonami i nie chciałbym na razie nic zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po ponad miesięcznej przerwie czas coś napisać :).

Aktualnie większych zmian w zbiorniku nie ma. Niestety zostawiłem akwarium przez 2 tyg pod opieką osób, które okazały się nieodpowiedzialne i przez to padło troszkę zielska i pojawiło się sporo glonów :/.

Pozytywy to po powrocie kazało się, że obie samice red cherry noszą jajeczka :).

 

Poniżej kilka fotek.

post-643-13685160045185_thumb.jpg

post-643-13685160045505_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja

 

Technika:

-Filtr wewnętrzny aqua szut mini (wydajność max 250L/h)

-Grzałka Tetra HT25 (25W z termostatem)

-Termometr

 

Oświetlenie:

Świetlówka kompaktowa Philips Genie 8W 6500K

 

Podłoże:

żwirek kwarcowy o granulacji 1-3 mm

 

Nawożenie:

Sera Florena

Easy Carbo

Kalium Potassium

 

Tło:

Pognieciony czarny papier

 

Dekoracje:

Korzeń

Kamienie

 

Rośliny:

Anubias barteri nana x2

Anubias congensis arrow

Cryptocoryne nana x2

Limnophila sessiliflora

 

Obsada:

- Bojownik wspaniały CT

- Krewetki red cherry x7 dorosłych i kilka pałętających się młodych ;)

 

Troszkę zmieniło się w zielsku bo Hygrophila corymbosa zaczęła mnie irytować, a konkretnie gubienie liści przez tą roślinę no ale cóż taki jej urok. Zastąpiłem ją Limnophila sessiliflora i na razie rośnie w oszałamiającym tempie i na żywo o wiele lepiej się prezentuje.

W obsadzie zmieniło się niewiele jak widać z opisu. Doszły krewetki i obecnie są 4 samice i 3 samce oraz kilka sztuk młodych, których jeszcze bojek nie skonsumował

Poniżej fotki, sorki za zdjęcia ogólne ale limnophila tak odbija światło, że nic lepszego nie udało się zrobić a obrabiać zdjęcia najzwyczajniej mi się nie chce :P takie lenistwo.

post-643-13685160141944_thumb.jpg

post-643-13685160142218_thumb.jpg

post-643-13685160142498_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal nie mogę zdecydować się na obsadę zbiornika :/.

wersja 1

bojownik zostaje z krewetkami ( najmniej prawdopodobna)

wersja 2

microrasbory galaxy za bojownika

wersja 3

rasbory maculata za bojownika

 

Co sądzicie i który wariant byście proponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chce go oddać mimo że jest piękny ale nerwowo nie wytrzymałem jak na moich oczach zabił 2 najładniejsze samice red cherry z jajami :/.

 

Właśnie co do galaxy mam obawy czy nie będzie im zbyt ciasno. Moje akwarium po dokładnym zmierzeniu to niby 28,5 litra więc bliżej temu do 30 niż 25 ale i tak nie wiem czy byłoby im ok. Chociaż podobają mi się bardziej od maculaty, a wielkością się praktycznie nie różnią. Na dodatek mam możliwość kupienia ich dużo taniej przez co bardzo mnie kusi żeby sprawdzić je w moim zbiorniku. :roll:

 

Druga sprawa czy ktoś się orientuje czy galaxy albo maculata będą interesować się małymi krewetkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po miesiącu przerwy postanowiłem odświeżyć temat :)

 

Aktualizacja

 

Technika:

-Filtr wewnętrzny aqua szut mini (wydajność max 250L/h)

-Grzałka Tetra HT25 (25W z termostatem)

-Termometr

 

Oświetlenie:

Świetlówka kompaktowa Philips Genie 8W 6500K

 

Podłoże:

żwirek kwarcowy o granulacji 1-3 mm

 

Nawożenie:

Sera Florena

Easy Carbo

Kalium Potassium

 

Tło:

Pognieciony czarny papier

 

Dekoracje:

Korzeń

Kamienie

 

Rośliny:

Anubias barteri nana x2

Anubias congensis arrow

Cryptocoryne nana x3

Limnophila sessiliflora

Gałęzatka

 

Obsada:

- Krewetki red cherry x10

- Krewetki babaulti 3

 

Mam pytanie odnośnie roślin bo zauważyłem dziwną rzecz. Nie wiem czy jest to wynik używanej przeze mnie żarówki czy zakupów w sklepie kakadu. Tzn chodzi o to, że rośliny znajdujące się bezpośrednio pod żarówką częściowo gniją puszczając nowe odgałęzienia. Było tak zarówno z Hygrophila carymbosą, nurzańcem azjatyckim jak i teraz z limnophilią :/. Wszystkie te rośliny kupione były w "kakadu" i nie wiem czy oni nie trzymają czasem roślin w jakiejś chemii, że potem one zdychają w akwariach. Podobny brązowy nalot coś jak okrzemki pojawia się też na niektórych liściach jednej ze zwratek, które także są w tej intensywnie oświetlanej strefie, z ta różnicą że z tymi liśćmi się nic nie dzieje pjawia się delikatny nalot i tyle. Nie chce mi się wierzyć żeby rośliny padały bo mają za intensywne światło, bo to tylko 8W żarówka 6500K. Może ktoś rozwiać, moje wątpliwości i uświadomić mnie czy brązowienie a potem gnicie jest wynikiem przechowywania roślin w sklepie czy zbyt intensywnego światła padającego na roślinę??????

 

 

W zbiorniku poza obsadą kilka małych zmian. Doszła jeszcze jedna zwratka na środek akwarium. Mały anubias wylądował na korzeniu a jego miejsce zajęła kulka glonów ;). Na powierzchni pojawiła się rzęsa woda ( pasażer na gapę ) zobaczymy czy się będzie rozrastać ;). Na dzień dzisiejszy nie planuje więcej zielska, a obsada raczej też nie będzie ulegać zmianie. Zobaczymy ile wytrwam w mim postanowieniu :aniol_diabel:.

 

Miałem nadzieje że samica "babołka" (tak moja dziewczyna nazywa babaulti :roll: ) jeszcze przez jeden dzień utrzyma jaja pod odwłokiem i uda się jej cyknąć zdjęcie ale niestety dzisiaj w nocy rozsiała młode. Zobaczymy ile przeżyje :).

post-643-13685160766519_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...