Skocz do zawartości

[25L] Razbora Maculata


Tasman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak:

-25L

 

Technika:

-Filtr wewnętrzny aqua szut mini (wydajność max 250L/h)

-Grzałka Tetra HT25 (25W z termostatem)

-Termometr

 

Oświetlenie:

Świetlówka kompaktowa Philips Genie 8W 6500K

 

Podłoże:

żwirek kwarcowy o granulacji 1-3 mm

 

Nawożenie:

Sera Florena

Easy Carbo

 

Tło:

Pognieciony czarny papier

 

Dekoracje:

Korzeń x2

Kamienie

 

Rośliny:

Anubias barteri nana

Moczarka

 

Obsada:

Bojownik wspaniały

 

Wstęp

To akwarium jest moim pierwszym po około 8 letnim rozbracie z akwarystyką. Akwarium w obecnym stanie jest od koło 2 tyg i jest to właściwie początkowy etap jego tworzenia. Z biegiem czasu na kolejnych stronach tematu będą dodawane nowe zdjęcia z rozwoju zbiornika.

 

Liczę na podpowiedzi związane z wystrojem, krytyka mile widziana :)

 

 

Fotki:

post-643-13685157709941_thumb.jpg

post-643-13685157710252_thumb.jpg

post-643-13685157710542_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie źle jak na początek. Czekam na rozwój wydarzeń. Trochę mały ten zbiornik. Jestem tego zdania, że bojki powinno się trzymać w większych zbiornikach. Póki jest sam samiec jest ok, ale wpuszczając tam samice będzie hardcore. Nastawiając się na trzymanie samego samca moim zdaniem też nie jest ok. Dołóż więcej roślinek wysokich żeby ułatwić twojemu bojkowi budowę gniazda, Mój wybudował na liściach nadwódki szerokolistnej. Będę śledził temat. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bojka najlepiej krewetki ;)

Najlepiej jeśli lubi żywy pokarm... Mój bojek wytępił 3 dorosłe krewetki, około 20 mniejszych oraz niezliczoną ilość parodniowych... Do bojownika zdecydowanie nie polecam krewetek w takim litrażu, prędzej czy później sobie z nimi poradzi. Mówię z własnego doświadczenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się z tym że bojkowi nie są partnerki do szczęścia potrzebne. Mój bojek pływał w akwa przez 2 tygodnie sam, a jak kupiłem mu 2 babuchny to zwariował ze szczęścia. Cały czas się do nich stroszy i tańcuje. Wogóle to z jedną sobie czały czas pływa i nie widać tam rzadnej agresji. Samica sama do niego podpływa i pokazuje swoją gotowość do tarła o czym świadczą pionowe prążki na jej ciele które wyskakują co jakiś czas. Równie dobrze można stwierdzić że każda inna ryba może żyć sama i partner lub partnerka do szczęścia nie jest jej potrzena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroszy się a co ma robić :P zobaczył "dupę" i chcicy dostał :P. Co nie oznacza że jest mu ona do szczęścia potrzebna ;). Bojowniki są samotnikami i tylko w okresie sprzyjających warunków w naturze szukają partnera. To, że u ciebie jest spokój to nie znaczy, że u wszystkich tak będzie. Mi kiedyś w 120 litrowym zbiorniku samica zabiła 2 inne samice i samca choć miejsca było pod dostatkiem dla całej 4 ;). Wszystko zależy od charakteru rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasman, nie daj się "zbajerować" ;) Tak jak pisałeś, każdy bojek jest inny. Jeden oszaleje ze szczęścia na widok panien, inny dostanie "białej gorączki". Jeden super się czuje w towarzystwie innych ryb, drugi nie może znieść, że "coś mu się pod płetwami plącze" ;) Mój dwa miesiące żył przykładnie z resztą obsady, a dziś jak ma swoje M-1 (20-litrowy baniaczek) nie ma mowy żeby go "przestawić" na duszę towarzystwa. Wprawne oko akwarysty dostrzeże, czy bojek jest zadowolony, czy nie.

Bojka masz bardzo podobnego do mojego :D więc już "na dzień dobry" mi się podoba ;) Akwarium młodziutkie, świeżutkie więc czekam aż się roślinki rozrosną, ale idzie w dobrym kierunku. Bojki lubią zarośnięte akwaria więc się nie krępuj i dokupuj, rozsadzaj, "zalesiaj" ;)

 

PS. Wiem, że bojki to wytrzymałe ryby, ale twoje akwarium ma 2 tygodnie i już bojek w nim mieszka. A jak tam z dojrzewaniem zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wszystko zależy od charakteru. :D Może do 25 l rzeczywiście nie ma sensu dodawać samic, ale jak dla mnie izolować bojka i robić z niego gejucha to też nie jest rozwiązanie. Ale to jest moje zdanie. I według mnie, tak obiektywnie to 25 l jest dobre żeby rozmnożyć bojka a nie żeby go tam trzymać. A pozatym bojki są podatne na choroby psychiczne więc nie ma się co dziwić że jak kupisz go z kubka to będzie szalał na widok innych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wiem, że bojki to wytrzymałe ryby, ale twoje akwarium ma 2 tygodnie i już bojek w nim mieszka. A jak tam z dojrzewaniem zbiornika?

Tzn akwarium zalane jest już od dłuższego czasu i chodzi na pełnych obrotach. Tyle że były w nim gupiki i troszkę inaczej wyglądała aranżacja ;)

 

Bayter013

Raczej zakupie sporego anubiasa żeby liście znalazły się tuż pod powierzchnia wody i w ten sposób stworze mu zacienione miejsce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że powstała dyskusja na temat samic bojownika. :mrgreen: Ja tylko napisałam, że bojowniki doskonale radzą sobie bez samic. Racja każdy bojek inny. Jeden da się zdominować przez baby drugi będzie panem i władcą. Errykz nie porównuj zwierząt do ludzi. Człowiek a zwierzę dwa inne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zawsze mile widziana :D W tym temacie mam swoje zdanie i go nie zmienię. Samiec bojownika będzie panem świata 25 litrów bez żadnych bab :P.

Porównanie z ludźmi :

Wkurza cię laska to z kumplami na piwo idziesz i masz spokój a ona zdąrzy ochłonąć.

Bojek gdzie pójdzie jak laska focha strzeli? W drugi róg zbiornika? :roll::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy przy oświetleniu Philips genie 8W (40W zwykłej żarówki) braku techniki CO2 i roślinach takich jak anubiasy zwratki i moczarka jest potrzeba stosowania nawozu? Bo chciałem zakupić nawóz sera florena ale nie wiem czy ma to większy sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...