Skocz do zawartości

Co zrobić z dużym i wściekłym glonojadem???PILNE


k3nio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dużego glonojada(około 20cm) który ostatnio, tak od dwóch tygodni, dostaje jakiejś wścieklizny po tym jak daję rybkom jeść. Wtedy on też podpływa do góry i będąc w pionie po prostu je pokarm dla rybek, taki uniwersalny. Następnie zaczyna gonić wszystkie ryby i uderzać w nie, wali w szyby i inne akcesoria. Dziś uderzył w pielęgnice Mekke, a ta broniła ikry i glonodad rozwalił jej trochę czoło tzn. wygiął jej kilka łusek. Po tym zdecydowałem usunąć go z akwarium bo tam mam trochę cennych dla mnie ryb.

I co mam zrobić z takim glonojadem? Zabić go czy może oddać komuś np. do jakiegoś sklepu.

Proszę o pilną odpowiedź bo chwilowo trzymam go w dużej misce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Glonojada" cokolwiek to oznacza oddaj do sklepu bądz komuś kto posiada równie duży bądz większy zbiornik.

 

Natomiast jeśli chodzi o trzymanie paletek z pielęgnicami mekka nie jest to dobry pomysł, paletki to bardzo delikatne ryby, a jeśli brać pod uwagę wielkość zbiornika to już w ogóle całkowicie źle dobrana obsada, w tym zbiorniku twoje paletki nie będą czuć się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to to nie jest glonojad tylko coś z plecostomusów nie potrafię dokładanie stwierdzić . Do tego w akwarium nie widzę Paletek tylko Heros Gold i Heros sp. Rotkeil Wszystkie te ryby nie nadają się do twojego akwarium . Jak na moje oko ten Glonojad ( jak go nazwałeś ) nie atakuje ryb tylko się broni przed ich atakami . Mekki pilnują ikry ( spleśniałej ) i nie ma miejsca dla zbrojnika który przy swojej wielkości potrzebuje przestrzeni do życia . Dobrym rozwiązaniem będzie sprzedanie tych ryb . Zostaw sobie Mekki . Reszta jest zbyt duża na twoje akwarium .I zawsze będzie dochodzi do aktów przemocy .

Ps. Swoja drogą jak można pomylić Palety z Herosami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, wiem że to są heros severus gold i green tylko tak z rozpędu napisałem, bo tak ja na nie mówię. Ale najbardziej się dziwie że wcześniej czegoś takiego nie było, nawet jak wcześniej pielęgnice mekka opiekowały się młodymi to takich sytuacji nie było:/ A jak inne mogą go atakować, skoro kilka dni temu widziałem sytuację jak rozpędził się i uderzył w spokojnie stojącą przy samej szybie rybę (heros severus gold) i w ten sposób dość mocno ją przycisnął do szyby.

 

narazie nie będę sprzedawał. teraz postaram się oddać tego zbrojnika jakiegoś, do sklepu, a następnie kupie do akwarium więcej roślinek i innych rzeczy żeby polepszyć im warunki życia. Bo teraz w sumie to mam 4 większe ryby i 2 takie średnie na 200L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj go poprosta albo na allegro wystaw wiele osób poszukuje takowe ryby ale mekka tez nie daje za wygraną piknuje ikry

Mod: Panie Eryku od pewnego czasu obserwuje Pana poczynania na forum i jedyne czego się dopatrzyłem to pisanie rzeczy oczywistych bądź powtarzanie po kimś, jeszcze parę takich "występków" a będzie mógł pan przeglądać forum jedynie jako gość do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...