Skocz do zawartości

Optymalne parametry wody


krystek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszędzie pisze że tyle a tyle to za dużo itp. Ale nigdzie nie znalazłem spisu jakie powinny być wszystkie optymalne (jaka jest prawidłowa norma w akwarium) co bardzo przydało by sie w FAQ.

Moje pytanie brzmi jakie powinny być optymalne parametry dla ryb żyworodnych:

GH ?

KH ?

NO2 ?

PH ?

NO3 ?

NH3 ?

NH4 ?

jak coś pominąłem a trzeba sprawdzać to dodajcie. Oraz kiedy wymieniać wodę czyli np. jak NO2 osiągnie tyle czy NO3 tyle itp.

Ktoś zna te wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś uzasadnienie? Bo czytałem na jednej stronce (nie mogę właśnie znaleźć jej) że podmiana raz na dwa tygodnie a jeśli utrzymują się parametry w normie to nawet i raz na miesiąc gdyż jak to było ładnie ujęte traktujmy ryby jak siebie samego czyli przecież jak mamy czystą podłogę to nie zamiatamy i myjemy dopóki nie pobrudzi się czy coś w tym stylu, już nie pamiętam słowo w słowo jak to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś uzasadnienie? Bo czytałem na jednej stronce (nie mogę właśnie znaleźć jej) że podmiana raz na dwa tygodnie a jeśli utrzymują się parametry w normie to nawet i raz na miesiąc gdyż jak to było ładnie ujęte traktujmy ryby jak siebie samego czyli przecież jak mamy czystą podłogę to nie zamiatamy i myjemy dopóki nie pobrudzi się czy coś w tym stylu, już nie pamiętam słowo w słowo jak to było.

Stanisław Lem powiedział kiedyś, że w życiu nie przypuszczał, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzał do internetu...

 

Twoje porównanie do podłogi jest tak samo trafne, jak stwierdzenie, że czarne skarpetki brudzą się mniej, niż białe.

Jeżeli chcesz poznać powód, dla którego należy co tydzień podmieniać wodę, wyguglaj sobie "DOC - dissolved organic carbon" i poczytaj, skąd się bierze, jaki ma wpływ na ryby i rośliny i jak się w praktyce zmniejsza jego stężenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogle mówi aby mieć niskie DOC myjmy filtry co 2-3 dni, podmieniajmy 50% lub więcej wody co tydzień, a jak mamy dużo ryb to nawet 50% podmiany wody na dzień nic nie pomoże :P

http://www.nyzio.com/artyk/wplyw_doc.htm

 

I dlatego pytam tutaj bo jak miałby stosować gogle to chyba trzeba było by trzymać ryby w wannie i codziennie zmieniać im całą wodę :) :) :) Gogle dużo pisze, ale forum ma lepsze wiadomości bo więcej osób może się wypowiedzieć i dlatego jako początkujący chciałem zweryfikować dane jakie wyczytałem o podmianie wody.

 

Ty piszesz co tydzień i dlatego spytałem bo w wielu postach na forum jak ktoś opisuje swoje akwarium to pisze że podmienia co dwa tygodnie, o tym co jest w gogle to nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogle mówi aby mieć niskie DOC myjmy filtry co 2-3 dni, podmieniajmy 50% lub więcej wody co tydzień, a jak mamy dużo ryb to nawet 50% podmiany wody na dzień nic nie pomoże :P

http://www.nyzio.com/artyk/wplyw_doc.htm

 

I dlatego pytam tutaj bo jak miałby stosować gogle to chyba trzeba było by trzymać ryby w wannie i codziennie zmieniać im całą wodę :) :) :) Gogle dużo pisze, ale forum ma lepsze wiadomości bo więcej osób może się wypowiedzieć i dlatego jako początkujący chciałem zweryfikować dane jakie wyczytałem o podmianie wody.

 

Ty piszesz co tydzień i dlatego spytałem bo w wielu postach na forum jak ktoś opisuje swoje akwarium to pisze że podmienia co dwa tygodnie, o tym co jest w gogle to nie wspominam.

Przed chwilą pisałem o weryfikacji informacji z netu, a ty wyciągasz wnioski na podstawie jednej stronki - Nyzia... Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...