Skocz do zawartości

Akwarium 25l a bojownik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moja dziewczyna chciała sobie kupić kule 13,5l i mieć tam 3 bojowniki ja doradziłem jej że kula nie za bardzo i lepiej kupić małe prostokątne akwarium.

 

Pytanie polega na tym

 

Czy w akwarium 25l można trzymać 3 bojowniki i czy musi być filtr do tego?? pytam bo osobiście nie miałem styczności z tak małymi akwariami więc nie jestem pewien jak ma to wyglądać.

Jeżeli założyłem temat w złym dziale to przepraszam.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 3 bojowniki (samce)odpadają-pozabijają się

2. 3 bojowniki (1 samiec + 2 samice)-pozabijają się (za małe akwa)

3. 1 bojownik (samiec)-jak najbardziej może być. Najlepiej z jakimiś krewetkami albo ślimakami.

 

Filtra i grzałki potrzebujesz ponieważ każda ryba potrzebuje czystej, natlenionej i wolnej od azotanów wody. Musisz tam dać dużo roślin. Pamiętaj o pokrywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 25l to koszt [szkła] mniejszy niż 30zł.

Do tego koniecznie jakaś podkładka.

Oświetlenie, chcesz rośliny = musisz chcieć oświetlenie ;)

Grzałka, jak chcesz to 25W z termostatem.

Filtr, przy zestawie bojek+ślimak i wewnętrzny i kaskada się sprawdzą, nie ma przymusu ;)

 

25l dla bojka całościowo drogo nie wyjdzie.

 

A i brawo za przekonanie do nie kupienia kuli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 25L 3 bojki to masakra nawet 1+3, więc odradzam. Pokrywe możesz kupić na allegro albo w akwarystycznym, następnie wymieniasz żaróweczke na energooszczędną z małym gwintem np. 11-13W i możesz sadzić mchy: flame, jawajski, taiwan, christmas, willow itp., zwartki (cryptocoryny) - poszukaj na google bo jest ich trochę :P A jak chcesz więcej roślin to tu masz wypisane: viewtopic.php?f=5&t=9355 Pamiętaj 1 samiec bojka + ślimaczki + krewetki :P Nic więcej tam nie dawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobie, posłucham się mądrzejszych od emnie kolegów ;)

 

Hmm teraz pytanie jak to urządzić, nie mam pomysłu, bo chciałbym jeszcze jakiś nie wielki korzeń dać...może się uda hehe, jeżeli można to po założeniu akwarium opisze je na forum jeżeli nie jest za małe do opisywania ;)

 

 

Czy moge zrobić taki manewr że kupie na początku te ślimaczki i krewetki i je wpuszcze a rybke po jakimś tygodniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge zrobić taki manewr że kupie na początku te ślimaczki i krewetki i je wpuszcze a rybke po jakimś tygodniu??

Więc tak, obowiązkowo poczytaj co to jest cykl azotowy w akwarium bo chyba każdy kto pierwszy raz zakłada akwarium nic o nim nie wiedze, a to bardzo ważne.

Ryby [cokolwiek] powinieneś wpuścić do akwarium dopiero po upływie ok 2 tyg, dlaczego tak jest wyczytasz już w powyższej lektórze ;)

Możesz zrobić natomiast taki "trick" że przelałbyś wodę z innego "dojrzałego biologicznie" akwarium, 25l to nie jezioro i taka operacja miała by sens, w każdym innym wypadku należy czekać te 2 tyg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...