Jump to content
Sign in to follow this  
konrados

Wyszukiwarka rybek

Recommended Posts

Witam,

Mam nadzieję, że ten post nie będzie usunięty, bo też i serwis, o którym mowa nie jest konkurencyjny dla superakwarium.pl, ponieważ nie zawiera żadnego forum, a to przecież jest podstawą superakwarium.pl :)

W poprzedni weekend się trochę nudziłem i stworzyłem wyszukiwarkę ryb akwariowych, w przeciwieństwie do wszystkich tego typu list, na tej stronie można szukać wg. wymagań (np. dotyczących pH) i/lub charakterystyki (np. wielkość).

Wyszukiwarka jest tutaj:

http://corlive.com/rybki/search.php

Mam nadzieję na komentarze (negatywne lub pozytywne).

mei: na umieszczenie linku została wydana zgoda administracji serwisu.

pomysł bardzo mi sie spodobał ... naprawde , zrobiłem test ... i wygodnie sie szuka .... pogadaj z adminem :P .. moze by to była wyszukiwarka na naszym forum :P pozdrawiam Playboy

Dzięki Wam :)

Co do Gurami Olbrzymiego w 60L akwarium, no to faktycznie, jest jeszcze trochę rzeczy do poprawienia. Przede wszystkim muszę uzupełnić informacje o niektórych rybkach...

No rzeczywiście "fajna" wyszukiwarka... :roll: Do 10 litrów spokojnie można dawać tetry czarne i sporo rodzajów brzanek (i w ogóle dużo ryb!), za to bojownika nie wyszukało poniżej 20 litrów... :roll:

o rzeczywiście "fajna" wyszukiwarka... :roll: Do 10 litrów spokojnie można dawać tetry czarne i sporo rodzajów brzanek (i w ogóle dużo ryb!), za to bojownika nie wyszukało poniżej 20 litrów... :roll:

No tak jak napisałem, skrypt dopiero powstał, jest w fazie beta.

Jeden bug polega na tym, że jak brakuje informacji dot. minimalnego akwarium to wyszukiwarka myśli, że minimalne akwarium to 0 litrów. Zresztą, zaraz poprawię....

tu wychodzi że bystrzyk barwny jest do 5l

Poprawione, dzięki.

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że każdy z Was może poprawić dane - w opisie rybek zawsze na dole jest link "edytuj", byłbym bardzo wdzięczny gdybyście poprawili istniejące dane :)

Jak tam idą prace nad wyszukiwarką?

Codziennie pół godzinki siedzę nad nią.Myślę, że z czasem będzie bardzo użyteczna.

ps. Zagraliście w "Odgadnij rybkę"? Jakie macie wyniki? Link tutaj:

http://corlive.com/rybki/game.php

ps2. Podziękowania dla administracji forum za możliwość kontynuowania wątku :)

ps. Zagraliście w "Odgadnij rybkę"? Jakie macie wyniki? Link tutaj:

http://corlive.com/rybki/game.php

Owszem, zagrałem. 100% bez najmniejszego problemu. Strasznie proste odpowiedzi. proponuję podnieść troszkę poziom i np przy pytaniu o kiryska w odpowiedziach znaleźć 3-4 propozycje kirysków + coś. Inaczej wszystko staje się bardzo przewidywalne.

Owszem, zagrałem. 100% bez najmniejszego problemu. Strasznie proste odpowiedzi. proponuję podnieść troszkę poziom i np przy pytaniu o kiryska w odpowiedziach znaleźć 3-4 propozycje kirysków + coś. Inaczej wszystko staje się bardzo przewidywalne.

Zrobione, urlop jest to i skrypt poprawiłem :) Teraz będzie trudniej.

Wyszukiwarka bardzo fajna :) Powodzenia w pracach

Dzięki.

Teraz muszę się skoncentrować na dodawaniu rybek :)

A w ramach rozrywki myślę o jeszcze jednej grze (uważam, że takie gry są nie tylko przyjemną formą spędzania czasu, ale też mają walor edukacyjny) - skrypt poda informacje o rybce (żyje tam i siam, ma takie i siakie rozmiary etc...) a user będzie musiał powiedzieć jaka to rybka (tj. wybrać z paru opcji), tyle, że to chyba za trudne będzie :)

No i takie coś: powiedz mi jakie masz rybki, a powiem Ci jakie jeszcze możesz mieć. Powinno się udać.

Dobre pomysły ?

A tak w ogóle, to moglibyście pododawać komentarze do posiadanych przez siebie rybek, zaznaczając przy tym "Czy masz lub miałeś(aś) tę rybkę?" ? W ten sposób skrypt będzie wiedział jakie rybki są najpopularniejsze w akwariach. I potem będzie można to zobaczyć tutaj: najpopularniejsze ryby akwariowe

Na razie, ze względu na małą liczbę oddających głos, wychodzi, że najpopularniejsze są Wielkopłetw Wspaniały i Pyszczak Źółty, co chyba nie jest prawdą :(

Please...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this