Skocz do zawartości

Moczarka jako pierwsza roślina


Rekomendowane odpowiedzi

Czy moczarka argetyńska lub kędzierzawa nadają się jako pierwsze rośliny akwariowe w życiu?Czy mogą rosnąć na takim podłozu jak na schemacie?

<>

<<żwir>>

<>

Czy rośliny mają pozytywny wpływ na poziom amoniaku(pozytywny dla ryb oczywiście :D )Czy moczarki potrzebują jakiś specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych?Czy dobrze jest wsypać trochę kociego żwirku jako pochłaniacza amoniaku(przecież jest produkowany aby pochłaniał mocz)?Szczerze proszę o odpowiedzi i wymienienie:

-innych łatwych roślinek(i pożytecznych)

-zabiegów pielęgnacyjnych które trzeba wypełnić przy KAŻDEJ roślinie

-jakiś bakteri które przetwarzają amoniak na substancje obojętne lub mniej szkodliwe i łatwe do usunięcia(wiem że to z innej beczki sorry)

Z góry dziękuję i liczę na szybki odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczarka jest dobra do akwarium rośnie szybko, aczkolwiek nie wiem czemu u mnie w akwarium nie chce rosnąć w ogóle mimo iż inne rośliny już pare razy przycinałem. Co do podłoża to powinno wystarczyć tylko że ja pod żwirek nie dawałbym piasku tylko jakiś substrat. Ogolnie piasek nie jest za dobry dla roślinek.

Tak rośliny majją pozytywny wpływ dla parametrów wody, im iecej ich tym lepiej zwłaszcza na początku powinieneś mieć dużo szybkorosnących żeby ci się szybciej baniak ustabilizował. Co do pielęgnacji moczarki to wystarczy ją przycinać co jakiś czas zobaczysz jak szybko będzie rosnąć. Co do innych szybko rosnących roślinek to poszukaj na forum jest tego tu pewno. Polecam pistie rogatka, kabomba, mech jawajski, wywłócznik, ludwiga, nurzaniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Może ma ktoś doświadczenia z kocim żwirkiem?Czy rogatek jest często dostępny w sklepach zoologicznych(jak nie poszukam w sklepach z roślinami dla oczek;mieszkam blisko małego miasta w którym są 2 zoologi)?Jestem początkujący z roślinami(jako takie akwa 50l mam ,ale 0 zielska)więc pytam , a ten kto pyta nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum kiedyś czytałem coś o kocim żwirku więc musisz poszukać sobie. Co do dostepnośći rogatka to nie wiem jak tam będzie u ciebie ale na podstawie rybnika w którym jest troche tych zoologicznych to tylkow dwóch widziałem roślinki reszta nie sprzedaje. Pytaj a najlepiej czytaj forum jest tu mnóstwo potrzebnych i wartościowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moczarki to musisz pamiętać że jest to roślina zimnolubna 22C. Sam miałem w 25C i po chwilowym szybkim wzroście zaczeła marnieć i rosnąć b wolno. Ostatecznie pozbyłem się jej. Więc dobierając roślinki trzeba mieć na uwadze temperature

No nie do końca się z tym zgodzę. Od jak długo mam akwarium zawsze mam moczarkę i nie miałem z nią większych problemów. Rośliny jak i większość organizmów potrafi przystosować się do różnych warunków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...