Jump to content

Kiedy wpuścić krewecie??

Recommended Posts

Jako początkującą akwarystką. Mam kolejne pytanie do fachowych starszych stażem, niekoniecznie

wiekiem, akwarystów. :)

Otóż dzisiaj sadzę już ostatnie rośliny, które po długim czasie udało mi się zdobyć.

Ogólnie pierwsze rośliny posadziłam w akwarium 2 tygodnie temu.

Kiedy mogę wpuścić pierwszych mieszkańców, czyli krewetki?

Wody całkiem nie wymieniam, tylko robię podmiankę.

Filtr wypłukałam w wodzie odlanej z akwarium, aby nie wypłukać bakterii.

Czy mogę już na dniach wpuścić krewetki czy muszę czekać następne min. 2 tygodnie,

aby rośliny dziś zasadzone mogły się zaaklimatyzować w baniaku?

W razie czego mam też bactozym, ale wolałabym aby akwarium dojrzewało naturalnie,

tak więc ile i czy w ogóle czekać jeszcze z wpuszczeniem krewetek?

No widać że już coś wiesz o akwarystyce :). Ja bym poczekał do środy lub do wtorku żeby roślinki sie zaaklimatyzowały, kupiłaś krewetkom mchy jakieś? Bo Krewetki lubią mchy :D. Podmiany rób co tydzień, nie lej chemii dla roślin. Chciałbym wiedzieć litraż akwarium, jakie te krewecie, parametry, oświetlenie,jakie te rośliny :). Pozdrawiam i powodzenia :D

No widać że już coś wiesz o akwarystyce :). Ja bym poczekał do środy lub do wtorku żeby roślinki sie zaaklimatyzowały, kupiłaś krewetkom mchy jakieś? Bo Krewetki lubią mchy :D. Podmiany rób co tydzień, nie lej chemij dla roślin. Chciałbym wiedzieć litraż akwarium, jakie te krewecie, paramatry, oświetlenie,jakie te rośliny :). Pozdrawiam i powodzenia :D

Bardzo proszę

Akwa: 27 litrów

Oświetlenie: 40W (dość spora odległość nad akwa)

Rośliny: Limfophila sessiliflora, Microsorium Narrow, Bacopa, Duzy heniu, rotala, jakiś nurzaniec chyba.

sagittaria, glosia i mech jawajski.

Parametry: nieznane

Krewetki jakie będą to Red cherry i bojownik :)

Roślin jest sporo bo mam nie wie sadzonek, zobaczę jak się będą rozrastać.

Planuję im w poniedziałek podłączyć bimbrownie.

Share

• Create New...